Tunnistatteko tämän ihmistyypin työpaikalla?

Anonyymi-ap

Puhuu kaikkien selän takana pahaa, omassa tekemisessä ei ole mitään vikaa, urkkii muiden asiat ja juoruaa eteenpäin, esittää mukavaa ihmistä naaman edessä mutta kun käännät selkäsi....Ei anna työrauhaa vaan tunkee henkilökohtaiseen tilaan.

Älykkyys on keskivertoa alempana joten tälläinen ihminen ei tajua välttämättä tekevänsä edes mitään väärää vaan menee persoonan tai huumorin piikkiin, tai sinne sitä aina yritetään.

Tälläinen ihminen ei kykene normaaliin parisuhteeseen, saatika hakemaan apua oma itsensä korjaamiseen.Miten toimitisitte tälläisen ihmisen kanssa?

21

2011

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Työyhteisössä kyllä ongelma tapauksia tämä ihmistyyppi, koska hyväkin työympäristö tulehtuu nopeasti. Usein vie aikaa, että nämä limanuljaskat paljastuu työpaikalta, jotka valehtelee ja muuttaa totuuta omaksi edukseen ja puhuu asioita toisten suulla, vaikka ei edes näin ole tapahtunut. Tämä on hyvin ikävää sille henkilölle, joka on silmätikkuna. Paras olisi saada nämä pois työpaikalta. Terve puhe ok yrityksen sisällä ja vapaa ajalla.

    • Anonyymi

      Osa syntyy tälläisenä kun kohdussa tapahtuu raskauden aikana jotain poikkeuksellista.Empatiakyvyttömyys, alkoholismi ja yksinkertaisuus, jos koet että sinulla on kaksi kolmesta niin olet luultavasti jäänyt vaille vitamiineja raskauden aikana tai ne on kadonneet parempiin suihin.

      • Anonyymi

        Yleinen ongelma lähes joka työyhteisössä myös eläkkeellä olevat seniorit ovat erittäin
        taitavia manipuloimaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleinen ongelma lähes joka työyhteisössä myös eläkkeellä olevat seniorit ovat erittäin
        taitavia manipuloimaan.

        Tai juuri eläköityvät, se on outoa seurattavaa, esitetään niin ovelaa vaikka on läpinäkyvää, pidetään nuorempaa sukupolvea kyvyttömänä vaikka ne oikeasti tekee ne työt.

        Yksinkertaisen narsistin kanssa työskentely on uuvuttavaa.


      • Anonyymi00015
        Anonyymi kirjoitti:

        Yleinen ongelma lähes joka työyhteisössä myös eläkkeellä olevat seniorit ovat erittäin
        taitavia manipuloimaan.

        🤔🤔🤔


    • Anonyymi

      En tunnista mutta en olekaan Sysmästä.

    • Anonyymi

      Joo kyllä tästä tunnistaa melkein jo henkilön kestä puhutaan xD

    • Anonyymi

      Kyllä joku voi olla ilkeä takana puhuja , mutta ei ole kauaa, olen lopettanut tuollaisen pitämällä palaverin, ja ajallisesti niin pitkän, vaikka koko iltapäivän vaikkapa iltaan asti, ja että kaikki mitä juoruillut on siinä käyty niin monta kertaa läpi kuin tarpeen, kaikki kivet pyöritelty , ja oikaistu , ja toistettu siinä palaverissa niin monta kertaa että yhtään mitään epäselvää ei jää eikä saa jäädä ja muutos on tapahduttava ja se täytyy toteutua. Eli turpa nyt kiinni.On oltava työrauha. Seuraava lipsuminen on varoitus, ja sitä seuraava loparit.

      • Anonyymi

        Tää on sellainen tapaus että lähtisi kyllä varmasti kotiinsa vetämään perseet ennemmin kuin kävisi dialogia monologin sijaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tää on sellainen tapaus että lähtisi kyllä varmasti kotiinsa vetämään perseet ennemmin kuin kävisi dialogia monologin sijaan.

        No ei kyllä lähde. Joskus voi tulla vaihe kun vaan on pakko ,ei voi paeta, jos , niin ei ole tulemista. Voi heti ihan itse irtisanoutua.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Toivottavasti Miina- Elo lukee tämän huolella.


    • Anonyymi

      Kiitos Dunning- Kruger efektistä.

    • Anonyymi00014

      Kyllä tunnistetaan, vanhat alkkikset on just tollasia. Kyllä muakin vituttais ku olis ikänsä tehny töitä eikä kartuttaisi omaisuutta kun kaikki hukkuu huoriin ja viinaan.

      • Anonyymi00017

        Ei viivaperse ainakaan huoria saa. Tai edes niitä. Viinaa kyllä menee kurkusta alas niin paljon kuin joku vaan suostuu tarjoamaan.


    • Anonyymi00016

      Pitäähän pomoillkin olla ihmisiä joilta udella asioita työpaikoilla,ja näistä kieroista perseennuolijoistahan ne tykkää jotka imartelevat heitä.

    • Anonyymi00018

      Oisko .Timi tai EKL.

      • Anonyymi00019

        Miten slovenialainen mäkihyppääjä ja porvarillinen keskusjärjestö liittyy mitenkään töhän juttuun🙄


    • Anonyymi00020

      No täällä niitä kyllä löytyy.Menkääs peilin eteen niin näette kuka on toisten pilkkaaja.

    • Anonyymi00021

      Läiskät kasvoissa paljastaa totisen tyypin.

    • Anonyymi00024

      Ei kannata istua kahvilassa, juo kahvit kotona. Ai niin juorut jää kuulematta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1196
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1167
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      768
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      609
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      71
      600
    Aihe