Kiitos Katri Helena

Anonyymi-ap

Sinivalkoinen ääni, avoin ja sydämellinen laulaja, suomalaisen sielun tulkki. Upea jäähyväiskonsertti taltiointi juhlisti itsenäisyyspäivän !

🩷🇫🇮🌹

22

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen liikuttunut. Kaunis konsertti. ❤️

      • Anonyymi

        Samaa mieltä.


    • Anonyymi

      Aika pliisu.

      Noh, piisit on sellasia kun ovat, käännösiskelmää ja covereita. Joitain mittatilaus slasgereita seassa.

      Ihan hyvä keikka. Ääni ja kunto hyvässä kondiksessa, etenkin ton ikäselle. Kuvaus ok ja muutenkin hyvä toteutus.

      Isoin mutta tulee välispiikeistä. Niin kuin ois ollut joku herättäjäyhdistyksen käännytystilaisuus. Hiton harrasta ja evankelistista. Hö, saarnas jostain kuolleista sukulaisistaankin.

      Noh, jospa siitä viimein pääsi etoon. Mimmi aikansa tuote. Vaikka ei meitsiin mitään vaikutusta tekenytkään, pakko myöntää, yllättävän hyvä keikkäkunto ton ikäselle. Ei ole helppo nakki vääntää koko pitkää laulukeikkaa läpi, nuoremmiltikaan. Vaatii sitä paljon puhuttua lavakestävyyttä.

      =DW=

    • Anonyymi

      Oli kunnia päästä ekana kättelemään, sillä lailla.

    • Anonyymi

      Puhelinlangat laulaa on suuri hitti, eka.

    • Anonyymi

      Toivottavasti tuosta naisesta ei kuulla enää koskaan, liika on liikaa.

      • Anonyymi

        Toivottavasti ei sinustakaan.


    • Anonyymi

      Menetteleehän nuo Katri-Helenan kappaleet - sanoista eli viestistä saa selvän.
      Mutta kun on tätä jazia, rockia, mitä lie räminää, sanat eivät sovi siihen tempoon ja räminään - mitään ei meikäläinen saa selvää, vaikka suomeksi kuulemma laulavat.

      • Anonyymi

        Mutta rock on rajaton riemu! Katrikin enimmäkseen ihan kiva, joo.


    • Upea ura alusta loppuun.

    • Anonyymi

      Onko katri vapaamuurari myös?

      • Anonyymi

        Tai onkohan sulla kaikki hyvin?


    • Jukka Kuoppamäen sanoittama ja Katri Helenan laulama modermi rukous, Anna mulle tähtitaivas on suomalaiseen mielenmaisemaa koskettava laulu. Tykkäsin kovasti kaikista Katrin lauluista, oli mahtava kuunnella ja katsoa kotisohvalla tätä upeaa konserttia.

      • Anonyymi

        Surullinen laulu, yksinäinen sydän anelee.


    • Anonyymi

      Lapsena tykkäsin kovasti K-H:sta, mutta jotenkin en enää myöhemmin. Pidän häntä melko pinnallisena ja kevytmielisenä ihmisenä.

      Ymmärrän kyllä, että hänellä on omat, isänmaalliset ihailijansa. Tätä, suomalaisuutta, hän kyllä omalla tavallaan edustaakin. Ihan hyvä, että hän sai aloittaa kutsuvierasjonon.

      Unohdin, että ne alkoivat jo 18:30 ja myöhästyin aivan alusta, mutta on kyllä kaikenvaralta tallennuksissanikin.

      • Anonyymi

        Myöhästyin, koska klo 18:30 presidentin haastattelun alussa Yle, sanottuaan pariskunnalle päivää ja hyvää itsenäisyuyttä, oli seuraava kysymys koskien Ukrainaa.

        Loukkaannuin, että tässä, suomalaislle tärkeässä haastattelussa Yle asetti Ukrainan Suomen edelle. Olisi kuulunut aloittaa haastattelu kysymyksellä Suomesta.

        Vaihdoin heti kanavaa, kuvittelin, että Yle aikoo provosoida ryssävihaansa koko seuraavat kolmevarttia, mutta provosoivatkin ilmeisesti vain 15 minuuttia. Siksi en nähnyt ovien avaamista ja esim. K-H:n saapumista.

        No, tallennuksissa nuo ovat, kaikki, jos jaksan selata.


    • Anonyymi

      Yle kuten näkyvämmin muurari kanava MTV on töissä ja bieraina vain muurari taustaa ja jäseniä ja ulkomaalaisia ja sukupuoli muutamia kuten muissakin maissa,Pahuus satanismi, homous ja tranformerit ovat sama lusiferiaa..pimeyttä aitoja ihmisiä syrjäyttåjiä ja vihaavia ryhmiä ja heimo..
      Ruotsal hjelmia ja agendaa on aina meidän silmillä. Jotain täyttyy tapahtua että tämä muuttuu..

    • Anonyymi

      Minne tuuli Katrin nyt kuljettaa. Onnea eläkepäiviin!

    • Anonyymi

      Mediassa on puhuttu vieraiden asuista, mutta on jostain syystä jätetty mainitsematta, että Katri Helenan asu oli juhlien historian yksi hirveimmistä.

      • Anonyymi

        No, soveltui hänen väreihinsä, mutta oli kieltämättä myös "näyttävä" (mikä ei ole fiksua). Paljon oli naisten iltapuvuissa tummansinistä väriä. Sillä sulautuu muiden, kaltaistensa joukkoon.

        Tatuointien tai paksujen, paljaiden käsivarsien esittely ei ole kaunista.


    • Anonyymi

      Katri-Helenan hienoimpia, ehkä se hienoin esittämä laulu, on Jukka Kuoppamäen tekemä 'Ei kauniimpaa'. Siinä on jotain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2469
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      72
      2301
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1304
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      112
      1122
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1098
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      231
      978
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      919
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      847
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      789
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      786
    Aihe