Lopen Teatteri on lähinnä vitsi mitä sitä nyt olen seurannut viitisen vuotta.
Ensinnäkin se on rekisteröity Karkkilaan !! Siis Lopen Teatteri on Karkkilalainen !! Miten Lopen kunta voi hyväksyä tälläisen menettelyn ??
Puheenjohtaja on täysi diktaattori <-> Päättää kaiken ja jos tulee sanaharkkaa niin ollaan heti punaisella listalla.
Hän päättää koko hallituksen yli mikä on kesän kappale ja kuka sen ohjaa <-> Hyppii ohjaajan ylitse ja valitsee roolehenkilöt.
Kyseinen diktaattori antaa kaiken Teatterin kunnostuksen naapurilleen täysin poskettomilla hinnoilla. Teatteri haki rahaa Lopen Kunnalta ja saikin hakemansa summan mutta siitä summasta ei käytetty yhtään siihen mihin se oli tarkoitettu.
Diktaattorin poika on Hallituksessa, ei asu lähelläkään Loppea, koko teatterin hallitus on täysi vitsi.
Näyttelijöitä ei ole vakuutettu, kaikki toiminta teatterilla on täyttä paskaa, Diktaattori korjauttaa autoaan teatterin rahoilla, teatteri on koko ajan kiikun kaakun koska kukaan ei valvo teatterin rahoja, tai siis valvoo mutta kun valvojat ovat sukulaisia.
Miten Lopen Kunta voi antaa Karkkilalaisen yhdistyksen häärätä ilmaiseksi Sajaniemen Taidemäellä, mainostaa Teatteria, antaa rahallista korvausta tetatterille joka pitää näyttelijöitä orjina.
Onneksi siellä oli 2024 päättäväisiä miehiä jotka näkivät/tajusivat kaiken ja "Marssivat ulos".
Varmaan nähdään taas tulevana kesänä 2026 Diktaattorin Rakastaja Timo Tirri säärtä pitkin ohjaamaan joku saa*anan typerä kappale !!
Lopen Teatteri
7
417
Vastaukset
- Anonyymi
Oho ?!?!
Onko tuo totta ?? Siis ei voi olla !! Jos on nii varmaankin täytyis tuohon hommaan puuttua. Timo Heinonen tai joku kunnasta ! - Anonyymi
Onpas melkoista teatteria jos tosiaan noin on. Ei hyvä.
- Anonyymi
Näistä kannattaa pysyä kaukana.
- Anonyymi
Tähän toimintaan olisi syytä puuttua.
- Anonyymi
Valitettavasti kaikki tämä taitaa olla totta. Viimeinen niitti monelle oli mr. lavasteelle vittuilu, siis miehelle joka antoi järjettömän panostuksen vuosikymmenten aikana teatterille. Ei kuulemma tarvittu enää palveluksia ja vanha mies hätisteltiin viime metreillä törkeästi ulos toiminnasta. Moni loppilainen harrastaja sai mukinsa täyteen tässä jupakassa ja nosti kytkintä.
Koska tämä yhdistys taitaa olla ns. menetetty narsistijoukolle, niin syytä olisi perustaa kokonaan uusi teatteriporukka lopelle ja laittaa homma taas alkutekijöihinsä. Tähän ajaudutaan usein yhdistyksissä, joiden kärkipaikoille pääsee mitättömyydet kiillottamaan omaa kilpeään. Paikkahan on hyvä kesäteatterille ja vuosittain siellä tulee käytyäkin. Tosin viimevuodet on kyllä olleet melkoista myötähäpeää. Tällaisen harrastelijaporukan pitäisi tunnistaa yleisön kiinnostuksen kohteet, eikä tehdä mitään omaakivaa, kun sitä ei selvästikään osata ja kukaan muu ei siitä nauti kuin yksittäiset henkilöt näyttämöllä.
Taidan piruuttani liittyä yhdistykseen ja aloittaa erityistoimet ja tarkastukset tilien suhteen. Siinä on sitten teatteria kerrakseen. - Anonyymi
Toi karkkila kytkös löytyi kyllä netistä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1243893Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta263642Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1202576Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten802510Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää542448Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii102410Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom92403Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole252380Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1652316Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin642264