Juntunen loikkaa kokoomukseen

Taitaa ps olla kuhmossa uppoamassa. Johto vaihtoon?
221571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Paikallisen PS-valtuustoryhmän johtajan isä on huhupuheiden mukaan Pekka😡

Äänestä

Juntunenhan oli persujen äänikunkku kuntavaaleissa.

Äänestä

Eikö paikallisyhdistyksen pj.llä ala lamppu syttymään! Porukka katoaa ympäriltä ja yksin jää.Sitten ei voi syyttää kuin enää peiliä:-)

Äänestä

Ymmärsi Juntunen todellisuuden persuista. Onko Polvinen kommentoinut asiaa Kainuun Sanomille?

Äänestä

Surullista. Toivottavasti jäsenet vaativat pj vaihtoa.

Äänestä

Voehan Korppu.

Äänestä
  • Kuka on korppu?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuka on korppu?

    Sehän on keksi.Etkö ole kuullut sanontaa .Juodaanko korppu kahvit:-).

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuka on korppu?

    Tietäjät tietää.

    Äänestä

Viisaat lähtee, lampaat jää. Pitäskö johdon katella vähän joskus peiliin siellä puolueessa ja elämässä muutenkin.

1Äänestä

Elämä on opettanut,että koskaan ei pidä luottaa ihmiseen ,kenen sukunimi on Juntunen. Ei koskaan.

Äänestä

Viisas teko.

1Äänestä

Missä PS, siellä petturi! Juntunen on petturi. Kehtaakin vielä olla valtuutettu. Noloa

Äänestä

Ei jää montaa persus Kainuuseen. Siksi järkevää fuusioida Ouluun.

🍀tekee komean paluun.

1Äänestä

Vaihtoon johto?

Äänestä

Naurettava temppu juntuselta. Voin ihan rehellisesti sanoa että annoin hänelle ääneni vaaleissa perussuomalaisten aatteiden mukaan,nyt hän käyttää kokoomuksessa ääntä. Ei jatkoon. Näin sitä äänestäjiä petetään.

1Äänestä

Se voep vettää vähä persujen silimiä vinnoon.

Äänestä

jää sinne rakimmat

Äänestä

Parempi se on hypätä hyvissä ajoin uppoavasta laivasta. Kupla puolueiden edustajien laatu vaihtelu on suurta. On sillä hyviäkin mutta ... Halme, Hakkarainen, Immonen, Vornanen, Eerola, kuka pääsee listalle seuraavaksi? Potentiaalisista ehdokkaista ei taida olla pulaa. Sama se ruukaa olla myös alue- ja kunnallis hallinnossa, laatu vaihtelee.

Äänestä

Eipä tule seuraavaan hallitukseen kuin hamppupuolue ja totuuspuolue. Sano mitä sanot ja itke syvästi kun ei enää kokkarit ja keskusta ja sdp ole nostamassa valtion velkaa. Hamppupuolue maksaa koko valtion velan alle hallituskauden aikana.

Äänestä

Elähän huoli, Satatuhatta uutta työpaikkaa

Äänestä

Purran äly ei riitä,historian läksyt lukematta!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Taitaa ps olla kuhmossa uppoamassa. Johto vaihtoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu