Ikävä todeta. En uskonut että 50 vuoden jälkeen näin joutuu todeta. Jorma Kilpiäinen on kyllä selvennyksen velkaa meille.
Onneksemme muut sitten päätti liikunnanohjauksen jatkon. Kiitos
Lopen Keskusta petti ikäihmiset
12
617
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnassa on jo kaksi liikuntaneuvojaa. Onko todella tarpeellista palkata kolmas neuvoja ja lisää työvoimaa kuntaan, kun tarkoitus on karsia menoja ja pitää talous ylijäämäisenä? Kyläkouluja kyllä oltiin lakkauttamassa, mutta kyllähän kunta nyt yhden liikuntaneuvojan tarvitsee lisää.
- Anonyymi
Kenes akat siellä on duunin puutteessa? Pitäähän se nyt saada suhmuroitua, kun ei ole vähään aikaan päästykään suhmuroimaan. Suh suh.
- Anonyymi
Outo päätös😮Eikös näitä personaltrainereita oo saatavilla ihan omillakin rahoilla.
- Anonyymi
Älä huoli, eiköhän se kokoomuksen tuire saa paikan.
- Anonyymi
Ei v***u..
- Anonyymi
Ukkola kuulema haluis kans oksennus
- Anonyymi
taitaa lehtilä salmi alkaa jumpata
- Anonyymi00009
Puheenjohtaja Jorma Kilpiäinen ja keskusta puolue , Miksi vastustitte liikunnan neuvontaa?
- Anonyymi00010
Valtakunnallisesti kako ja persut leikkaa sosiaalipuolelta lapsi perheiden ja vanhusten kuntolomia.
Samalla nämä vaikuttavat kylpylöiden ym. kannattavuuteen. Että tällainen perskako hallituksen leikkaus. - Anonyymi00011
Köyhiltä leikataan ja hyvin toimeentuleville eläkeläisille pitää verorahoilla järjestää personal trainer. Ei jumalauta. Maksaisivat edes pääomatuloistaan kunnallisveroa.
- Anonyymi00012
On tää kakolaisten ajatusmaailma,niin pimeä tavalliselle tallaajalle. Ja vika on aina muissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658