Käytän LInux Mintiä tyytyväisenä

Anonyymi-ap

Olen käyttänyt Linux-distroja jo vuodesta 2008 saakka. Koneissani on ollut Ubuntu ja Linux Mint. Nykyään käytän pääkäyttöjärjestelmänä Linux Mintiä, johon olen täysin tyytyväinen. Sen mukana tuli ihan ilmaiseksi Libreoffice-paketti ja paljon muutakin ja olen asentanut haluamani softat Linuxiin ilmaiseksi. Ei tarvitse maksaa mitään veromksuja Microsoftille kun kaiken saa Linuxiin ilmaiseksi ja Linux itsessään on ihan ilmainen avoimen lähdekoodin käyttöjärjestelmä.
En ole maksanut tekijänoikeusmaksuja enkä lisenssimaksuja enää sen jälkeen kun siirryin Linuxiin, toteutan käytännön sosialismia ja säästän rahaa kun Linuxiin saa kaiken mahdollisen tarpeellisen ilmaiseksi. Microsoft ei saa minulta euroakaan ikinä.

8

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En käytä kumpaakaan. Olen vapaa

      • Anonyymi

        Minäpä en käytä kumia , ollen vapaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minäpä en käytä kumia , ollen vapaa.

        Ole sinä sitten kumia käyttämättä ja saa kaikki taudit, senkin tollo!


    • Anonyymi

      Linux-käyttäjä on kapitalismin korkein ilmentymä.

    • Anonyymi00005

      Cinnamonilla?

      Se käyttöliittymä sais olla sutjakkaampi, kuin Windowsissa tai Macissa.

    • Anonyymi00006

      Aha, no hyvä.

    • Anonyymi00007

      Hyvä avaus.

    • Anonyymi00009

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2978
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2811
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      46
      2349
    4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      42
      2341
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2107
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      2015
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      985
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      115
      926
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      889
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      864
    Aihe