Tuleva uusi poliisiasema

Jestas että tulee osuvalle paikalle!!! Helppo valvoa Lidlin häiriköitä, Akvarellin sekavaa liikennekäyttäytymistä, Tölön alueen käyttäjiä jne.
7296
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Uudisrakentamista tehdään, vaikka tyhjää tilaa on suhteellisesti eniten Etelä-Suomen kaupungeista.

Karttakeskuksen tilat olisi voitu rakentaa alle puoleen hintaan. VT 10 on luultavasti hälytyksiä enemmän kuin VT2. Myös sairaalan läheisyys ja autottomat maaseudun asukkaat olisi päässyt helpommin keskustaan, linja-autoasemalle.

Viksbergin ja Tölön levottomuus ja epävarmuus toki painavat edelleen paljon sijainnin valinnassa.

Äänestä
  • Kuulostaa järkevältä. On aina surkeaa kun 1 rakennus lisää jää käyttämättömäksi, tässä tyhjien tilojen kaupungissa.

    Äänestä

On oikein ja kohtuullista rakentaa uusi ja toimiva poliisiasema. Erittäin mukavaa myös Liidelin asiakkaille. Juopot nistit ja mustalaiset saavat varoa nopeaa väliintuloa.

Äänestä

Olemmekin siirtyneet joukolla ja pertillä Liiteriin. Nyt kun antisemitistinen juutalaisvihamielinen ossuuskauppa meitä enää lainkaan miellytä. Sanomme jopa; poliisiasema on erittäin tervetullut.

Äänestä
  • Teitä on sitten tosi vähän, kun on selvästi nähtävissä että Lidlissä asiakkaat vähenee koko ajan.

    Äänestä

Forssassa olisi tilaa vaikka 10 poliisiasemalle vanhoihin kiinteistöihin, mikä siinä on, että täytyy olla uusi byrogratian laitos.

1Äänestä
  • Se taipuu byrokratia. Siksi koska ensinnäkin Forssa tarvitsee jatkuvaa poliisin läsnäoloa. Näkeehän sen, ja kuulee, öisistä möykkäterroristeista ja rikollisista ryhmittymistä. Toiseksi mitkään vanhat homeiset rakennukset sovellu moderniin ja tarkoin vartioituun poliisitoimintaan. Nykyään tulee varautua kaikenlaisiin skenaarioihin, terrorismista hybridi-iskuihin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jestas että tulee osuvalle paikalle!!! Helppo valvoa Lidlin häiriköitä, Akvarellin sekavaa liikennekäyttäytymistä, Tölön alueen käyttäjiä jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu