Minulla on ihan asiallisia kokemuksia joistakin verkkovirralla toimivista Parkside-sähkötyökaluista. Jotkin akkukäyttöiset samanmerkkiset kiinnostaisivat myös. Ongelmana vain vaikuttaa olevan niinkin oleellinen asia kuin akkujen saatavuus. Koska useimpien akkutyökalujen akut ja laturit eivät ole yhteensopivia, olisi oikeus ja kohtuus että ostamaansa laitteeseen saisi samanmerkkisiä akkujakin, ihan odottelematta.
Tänään näin Helsingissä Lidl Konalassa hinnaltaan ja ominaisuuksiltaan houkuttelevan tarjouksen 20 V akulla toimivista kulmahiomakoneista. Myyntipakkaukseen ei kuulu akkua. Hyllystä löytyi latureita, mutta ei akkuja. Tilanne aivan sama kuin kesällä, jolloin akkukäyttöinen, teleskooppivartinen oksasaha olisi kiinnostanut – hyllyyn jäi laite samasta syystä silloinkin.
Tänään sain myymälästä kiinni henkilön, jolla oli asiasta jotain tietoakin. Ongelma oli tuttu hänellekin. Akkuja tulee erä silloin ja toinen tällöin. Kaikki menee hetkessä eikä uuden erän saapumisesta ole tietoa.
Miten kukaan itseään vastuullisena pitävä kaupan toimija voi pitää valikoimissaan tuotteita, joita ostaja ei pääse käyttämään välittömään tarpeeseensa vaan saa jäädä odottamaan sellaista onnenkantamoista että ostettuun laitteeseen saa ostetuksi myös käytön mahdollistavan elintärkeän osan? Ääliömäisen typerää!
Lidlin Parkside-työkalujen akut
Anonyymi-ap
4
530
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tilaamalla saa vaikka tuolta
https://railmit.mycashflow.fi/product/78/pap-20-b3-akku-20v-4ah - Anonyymi00002
Ääliömäisen typerä aloitus jälleen joltain liika viisaalta...
- Anonyymi00006
Jospa sinulla itselläsi ei oikein virtaa korvien välissä.
- Anonyymi00003
Olenn ostanu Liiterin akkuja silloin, kun niitä on ollut tarjouksessa. Taitaa olla 5 akkua tallin hyllyssä. Mielestäni akkuja on usein tarjolla, ei ehkä tarjouksessa, mutta kuitenkin....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648