Joutsan keskustaan, (?), on saatava Suvi Minkkisen näköispatsas! Se voi olla vaikkapa vaatteeton versiokin, nuori kaunis neito.
Nissinen nyt ei ymmärrä sellaisesta mitään, mutta kunnassa täytyy järjestää keräys ja alkaa etsiä sopivaa pronssinvalajaa.
Suville patsas heti!
13
993
Vastaukset
- Anonyymi00001
no eiköhän nyt enshätään riitä lumiakka
- Anonyymi00002
Kannattaa kysyä siltä juha Miedon patsaan valajalta tarjousta.
- Anonyymi00003
ABC:n tontilla olisi tilaa patsaalle, mutta jos apsi kerran lopetetaan, niin patsas jäisi vähän outoon paikkaan.
- Anonyymi00004
Tälläsen huhun minäkin kuulin.
- Anonyymi00005
Olishan se kuitenkin nelostien reunalla turistien ihailtavana. Keskimaahan ei tonttia myy kenellekään kilpailijalle. urheilupuistolle olisi hyvä paikka, rantakin lähellä.
- Anonyymi00006
Mikäs ylhäisö hää on kun patsasta ?
- Anonyymi00007
No eikö vaan joku punikki ala kyselemään tyhmiä. Pitäiskö Leninin patsa saada myös?
- Anonyymi00009
Hän on se mimmi joka olympialaisissa sijoittuu sinne sijalle noin 15
- Anonyymi00014
Anonyymi00009 kirjoitti:
Hän on se mimmi joka olympialaisissa sijoittuu sinne sijalle noin 15
Ei pärjännyt edes niin hyvin.
- Anonyymi00010
Joutsan Apsi ei lopeta- uskokaa jo!
- Anonyymi00011
ei niin, se lopetetaan keskimaan toimesta.
- Anonyymi00012
Suvin alastonpatsas lopetettavat apsin tontille. Turistinähtävyys.
- Anonyymi00015
Varakas nuori ja erittäin sisukas . Samaan ei moni Suomalainen yllä , laiskuuden ansiosta .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3932976SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis662334Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781989Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1161716- 1401572
- 701198
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021039Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön268993Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li12992- 40864