Mikko Karvinen, Nexstimin toimitusjohtaja

Anonyymi-ap

Kyhnykeisari
2 t

Lehdistötiedote, Helsinki, 15. joulukuuta 2025 klo 9 (EET)

Nexstim Oyj (”Nexstim” tai ”Yhtiö”) on saanut NBS 6 -terapiajärjestelmätilauksen yhdysvaltalaiselta asiakkaalta, joka hankkii järjestelmän toiseen toimipisteeseensä.

FDA-hyväksytty vakavan masennuksen (MDD) hoitoon sekä aivojen puhe- ja motoristen aivokuorien esitoimenpiteelliseen kartoitukseen, NBS 6 on uuden sukupolven Nexstim-järjestelmä. Se perustuu Nexstimin ainutlaatuiseen, kliinisesti vakiintuneeseen E-kenttänavigoituun TMS (transkraniaalinen magneettistimulaatio) -teknologiaan, ja sen modulaarinen järjestelmäkonsepti mahdollistaa järjestelmän ominaisuuksien laajentamisen ajan myötä ja erittäin räätälöidyn käytön asiakkaan tutkimus- tai kliinisten intressien mukaan. Uusi tuotesukupolvi heijastaa Nexstimin edistynyttä teknologista osaamista ja jatkuvia ponnisteluja tuotekehityksessä.

Mikko Karvinen, Nexstimin toimitusjohtaja, kommentoi: ”Olemme iloisia voidessamme tehdä yhteistyötä terveydenhuollon tarjoajien kanssa, jotka jakavat sitoutumisemme huippuosaamiseen ja innovaatioihin. NBS 6 tarjoaa poikkeuksellista arvoa asiakkaillemme auttaen sairaaloita ja klinikoita saavuttamaan parempia tuloksia potilailleen. Tämä tilaus vahvistaa omistautumistamme tukea asiakkaitamme ylivoimaisella teknologialla ja palveluilla.”

inderes foorumi

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        72
        4118
      2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        57
        3803
      3. Surullista

        Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
        Ikävä
        52
        2344
      4. Muuttunut käytös

        Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
        Ikävä
        44
        2151
      5. Väkeä oli liikkeellä

        Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
        Ähtäri
        36
        1925
      6. Oliko kiihkeä

        ensimmäinen yö?
        Ikävä
        49
        1829
      7. 99
        1616
      8. Kummallista

        Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
        Sinkut
        55
        1593
      9. Miltä meidän

        Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
        Ikävä
        48
        1572
      10. Ikävä Jii.

        Toivotko vielä näkemistä?
        Ikävä
        57
        1453
      Aihe