Onko köyhät saanu kunnalta Kaavateiden lumityöt ja hiekotukset,kun sodan aikaisilla pyöräkuormaajilla huuvatetaan aamuyön tunneista aamuun asti,ettei työssä käyvät ihmiset saa nukkua rauhassa,Eikö päde ns. euroluokitus ko."panssarivaunua"-Kyllä kaikki ennen oli paremmin kun Kunnan omat miehet auraili katuja ja hiekoittivat,Jos nuo nykyiset urakoitsijat ajavat tunti taksalla niin ainakin 50% ajavat tyhjää .Noo.eihän tuo ole uutta kun tietää kunnanmestarin
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Kyllä ne michiganit sinne paltamoon välttää, elä ruikuta tyhjästä.
- Anonyymi00002
Käykää lukemassa kunnan nettisivuilta asioista/päätöksistä ennen ku täällä tietämättöminä kirjottelette.
- Anonyymi00010
S-marketin oven edessä oli liukasta,hiekoitin itse puoli neliötä, mistä voin hakea korvauksia?
- Anonyymi00003
Työssä käyvänä sulle on tie aurattu kun lähet töihin niin miksi pitää kitistä siitä.
- Anonyymi00004
2cm lunta ei haettaa kun on kunnon auto eikä mikään baijerilainen,niin ei tartte mulle aurailla
- Anonyymi00005
Joo. eipä oo kehumista työn jäljestä,tämän talven erittäin vähäisen lumen tulon seurauksena on urakoitsija onnistunut jo kasvattamaa aikmoiset polanteet,sitä simmakkia kun vain laahataan ,ei,ei se pitää säätää ottamaan kunnolla ja sorakuorma autoon painoksi ja kunnon renkaat siihen autoon,niin se ennenkin onnistui. No se ammattitaito....
- Anonyymi00006
Tekaseppa tarjous kun seuraava kilpailutus on. Hiekoituksessa on kyllä nyt säästetty. Odotetaanko kesää vai kunnon rysäystä.
- Anonyymi00008
Ihan miten kullakin nyt sattuu olemaan.
- Anonyymi00009
Pittäiskö kesken kauen vaehtaa Puolankalaisiin auraajiin ,kun Kainarin mukkaan hoitavat Kainuussa tiet parhaitten,
- Anonyymi00012
No pitää. Paikallisilla karkovaa polut nurmikoille
- Anonyymi00013
Voi näitä kitisijöitä.Tule tänne isommille kylille muutamaksi yöksi jossa 3 aamulla aloitetaan lumityöt.Olisit kiitollinen ettei tarvitse sinunkaan lumessa tarpoa.
- Anonyymi00014
🤪🤪🤪🤪
- Anonyymi00015
Valitettavasti näitä "ennen töissä olleita" asiantuntijoita riittää joka lähtöön. Eiköhän nuo lumet oo juhannuksena melko vähissä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1411395Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️971115Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2541008On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75817- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35750- 66697
- 47685
- 43651
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164630Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä34628Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah197613Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus100546- 201534
- 105493
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18482- 35481
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59476Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468