Kirkonkylän lumityöt

Onko köyhät saanu kunnalta Kaavateiden lumityöt ja hiekotukset,kun sodan aikaisilla pyöräkuormaajilla huuvatetaan aamuyön tunneista aamuun asti,ettei työssä käyvät ihmiset saa nukkua rauhassa,Eikö päde ns. euroluokitus ko."panssarivaunua"-Kyllä kaikki ennen oli paremmin kun Kunnan omat miehet auraili katuja ja hiekoittivat,Jos nuo nykyiset urakoitsijat ajavat tunti taksalla niin ainakin 50% ajavat tyhjää .Noo.eihän tuo ole uutta kun tietää kunnanmestarin
131087
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä ne michiganit sinne paltamoon välttää, elä ruikuta tyhjästä.

Äänestä

Käykää lukemassa kunnan nettisivuilta asioista/päätöksistä ennen ku täällä tietämättöminä kirjottelette.

Äänestä
  • S-marketin oven edessä oli liukasta,hiekoitin itse puoli neliötä, mistä voin hakea korvauksia?

    Äänestä

Työssä käyvänä sulle on tie aurattu kun lähet töihin niin miksi pitää kitistä siitä.

1Äänestä
  • 2cm lunta ei haettaa kun on kunnon auto eikä mikään baijerilainen,niin ei tartte mulle aurailla

    Äänestä

  • Joo. eipä oo kehumista työn jäljestä,tämän talven erittäin vähäisen lumen tulon seurauksena on urakoitsija onnistunut jo kasvattamaa aikmoiset polanteet,sitä simmakkia kun vain laahataan ,ei,ei se pitää säätää ottamaan kunnolla ja sorakuorma autoon painoksi ja kunnon renkaat siihen autoon,niin se ennenkin onnistui. No se ammattitaito....

    Äänestä

Tekaseppa tarjous kun seuraava kilpailutus on. Hiekoituksessa on kyllä nyt säästetty. Odotetaanko kesää vai kunnon rysäystä.

1Äänestä

Ihan miten kullakin nyt sattuu olemaan.

Äänestä

Pittäiskö kesken kauen vaehtaa Puolankalaisiin auraajiin ,kun Kainarin mukkaan hoitavat Kainuussa tiet parhaitten,

Äänestä
  • No pitää. Paikallisilla karkovaa polut nurmikoille

    Äänestä

Voi näitä kitisijöitä.Tule tänne isommille kylille muutamaksi yöksi jossa 3 aamulla aloitetaan lumityöt.Olisit kiitollinen ettei tarvitse sinunkaan lumessa tarpoa.

Äänestä

🤪🤪🤪🤪

Äänestä

Valitettavasti näitä "ennen töissä olleita" asiantuntijoita riittää joka lähtöön. Eiköhän nuo lumet oo juhannuksena melko vähissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko köyhät saanu kunnalta Kaavateiden lumityöt ja hiekotukset,kun sodan aikaisilla pyöräkuormaajilla huuvatetaan aamuyön tunneista aamuun asti,ettei työssä käyvät ihmiset saa nukkua rauhassa,Eikö päde ns. euroluokitus ko."panssarivaunua"-Kyllä kaikki ennen oli paremmin kun Kunnan omat miehet auraili katuja ja hiekoittivat,Jos nuo nykyiset urakoitsijat ajavat tunti taksalla niin ainakin 50% ajavat tyhjää .Noo.eihän tuo ole uutta kun tietää kunnanmestarin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu