Kyllä me olemme sinut Kaisa Garedew nähneet monta kertaa tavallisen työpäivän jälkeen ja tiedämme, millainen tavallinen ilmeesi on.
Silmien venytys on typerää pilkkaamista ja sen kieltäminen tekopyhää valehtelua. Olisit joskus rehellinen.
Moukka, moukempi, Garedew
49
683
Vastaukset
- Anonyymi00001
Persut eivät valehtele ,pitävät lupauksensa ja sopimuksensa.Media vain vainoaa heitä.
Niin sairasta ja tekopyhää tuonkin edustajan esitykset olleet,onneksi nyt osui paska tuulettimeen oikein kunnolla.
”Sitä saa mitä tilaa”.- Anonyymi00003
Persut on äärioikealla istuva juntti rasisti puolue joka tulee erottaa hallituksesta pikimmiten
- Anonyymi00006
Jaa että pitävät lupauksensa🤣
Et ole kyllä seurannut sitten yhtään politiikkaa!
- Anonyymi00002
Ai ai voi voi kättä jalkaa
- Anonyymi00004
Olen persu ja töissä Jyväskylän kaupungilla.
Mottoni on suosi suomalaista.- Anonyymi00008
Minä taas olen kuulut perusjen Tynkkysen johdolla suosivat afrikkalaisia miehiä?
- Anonyymi00025
Anonyymi00008 kirjoitti:
Minä taas olen kuulut perusjen Tynkkysen johdolla suosivat afrikkalaisia miehiä?
Ainakin Sebastian Tynkkynen ja Kaisa Garedew suosivat.
- Anonyymi00047
Persujen mottohan kuuluu: "Suosi suomalaista potki pakolaista".
- Anonyymi00007
Suomen Tasavallan laissa ei ole kohtaa joka kieltäisi kansanedustajaa venyttelemästä kasvojensa osia, tai mitään muutakaan kohtaa.
Mustatuntuu- lakia ei ole olemassa!
(paitsi että Garedevilla musta tuntuu)- Anonyymi00009
Voisiko silti vaatia ihmiseksi käyttäytymistä jopa persulta?
- Anonyymi00011
Anonyymi00009 kirjoitti:
Voisiko silti vaatia ihmiseksi käyttäytymistä jopa persulta?
Kova vaatimus heille, Kaisa sieltä juntimmadta päästö vielö
- Anonyymi00016
Kyllä Kaisalta pääsee, kun venyttelee vanhaa vartaloaan. Avutonhan Kaisa on, mutta venyttelyn avulla päässyt aamuisin ottamaan pillerit. Sivistynyt Kaisa on, akateeminen koulutus pohjalla.
- Anonyymi00023
Anonyymi00016 kirjoitti:
Kyllä Kaisalta pääsee, kun venyttelee vanhaa vartaloaan. Avutonhan Kaisa on, mutta venyttelyn avulla päässyt aamuisin ottamaan pillerit. Sivistynyt Kaisa on, akateeminen koulutus pohjalla.
Ei ole akateemista koulutusta Kaisalla.
- Anonyymi00028
"Suomen Tasavallan laissa ei ole kohtaa joka kieltäisi kansanedustajaa venyttelemästä kasvojensa osia...".
Mutta perustuslakimme edellyttää kansanedustajilta vakaata ja arvokasta käyttäytymistä.
Joten Garedew ja Eerola eivät rikkoneet perustuslakiakaan venytellessään arvokkaasti kasvojaan.
- Anonyymi00014
Pälyili koko ajan eikä katsonut suoraan kameraan tai toimittajaan kun oli pyytävinään anteeksi käytöstään toimittajille ko yhteiskatumusilmaisussaan.
Ei ollut vilpittömästi pahoillaan.- Anonyymi00015
Miksi olisi ollut. Ihan teatteria vain.
- Anonyymi00017
Anonyymi00015 kirjoitti:
Miksi olisi ollut. Ihan teatteria vain.
Just.
- Anonyymi00019
Uusimmissa joulupukinnaamareissa on silmän reiät vinossa ja etuhampaat kuin Stubilla.
- Anonyymi00020
Ei tarvitse olla mikään kehon kielen lukija kun pystyi lukemaan Garedewin anteeksipyynnön.
Ei ollut aito, se koostuu sanoista ja niitä tukevasta kehon kielestä.
Katsekontaktia ei ollut,kasvojen ilmeet myös kertoivat sen ,avointa pahoittelua ei näkynyt.
Tämä oli narsistinen anteeksipyyntö joka on sama kuin pyytää anteeksi vain saadakseen oman hyötynsä ,ilman empatiaa. - Anonyymi00021
Typerä henkilö.
- Anonyymi00022
Et itse tunne itseäsi yhtään tekopyhäksi?
😂😂😂😂
😑😑😑😑 - Anonyymi00024
Aineet ovat tehneet peruuttamatonta vikaa hänen aivoilleen. muuta selitystä en keksi hänen käytökseensä. Viimeinen kausi politiikassa.
- Anonyymi00026
Kaisan venytykset ovat sitä luokkaa, että Bisnes Finland halutessaan voi muuttaa ne rahaksi kauko-idässä. Osaaminen, oivallus ja usko omaan tekemiseen. Hyvä Kaisa, Suomen vienninedistäjä. Toivottasti Tavio ymmärtää antaa paikkansa Kaisalle.
- Anonyymi00029
Garedew käyttäytyi tässäkin kohussa kaikkein typerämmin näistä silmiensä venyttelijöistä.
Muutti kertomustaan koko ajan.Lopuksi anteeksipyyntö ei ollut aito ja esiintyminen ylimielistä.
Sama kuin Purralla koskaan ei ole väärässä .
Valehtelevat koko ajan , kyllä ihmiset ovat herkkäuskoisia.- Anonyymi00030
Kaikkein tyhmimmät uskovat demareiden satuja. Esim. Tytti "uniper" Tuppurainen on varsinainen satutäti.
- Anonyymi00032
Anonyymi00030 kirjoitti:
Kaikkein tyhmimmät uskovat demareiden satuja. Esim. Tytti "uniper" Tuppurainen on varsinainen satutäti.
Juuri näin ja hän ei edes venyttele, kuten Kaisa. Lisäksi Kaisalla on korkeampi koulutus, mikä tekee hänestä älykön.
- Anonyymi00031
Eiköhän anneta Kaisan lapsellinen käytös anteeksi!
- Anonyymi00033
Kasvolihaksia on hyvä treenata välillä.
- Anonyymi00049
Siinä suupielet vennyy kun mustoo makkaroo immee.
- Anonyymi00034
Jalkapuuhun vain ja kasa kiviä viereen. Minä heitän ensimmäisen.
- Anonyymi00035
Kaisan aamuiset venytykset äänineen ja tuoksuineen takaa jatkokauden eduskunnassa. Hieno ja sivistynyt henkilö.
- Anonyymi00048
Niin, mitäpä tuosta jos hieman perssilimää venytteleepi.
- Anonyymi00037
Miten tuo kehtaa tavallisten ihmisten seurassa enää itseään näyttää, pyrkyryys ja tyhmyys on silminnähtävää. Onneksi persuilla on liukas alamäki lasketeltavana.
- Anonyymi00038
Hyvinhän tuo kannatus on pysynyt normaaliraameissaan.
- Anonyymi00039
Tuo Garedew on täysi narsisti.
Joulunakin kaikki sen päivitykset mesessä pyörii vain hänen itsensä ympärillä tai asian missä hän on ollut mukamas vaikuttamassa eduskunnassa.Pelkkä napin painaja eduskunnassa.Tai nuo uskoontulon kertomukset.
Kaikki jotka ovat tuota naista joskus auttaneet kun on apua tarvinnut eivät häntä enää kiinnosta jos siitä ei nykyisin ole hänelle enää etua.
Niin ulkokultainen kun fariseus voi vain olla.Uskovaiset eivät edes nää sitä kun ovat niin aivopestyjä.
Oikea uskovainen ei käyttäydy näin ,eikä itseään tyrkytä eikä erinomaisuuttaan korosta.- Anonyymi00044
Mutta olis sitä makea nusas## joka asennosta.
- Anonyymi00040
Jeesus rakastaa Kaisaa.
- Anonyymi00041
Tuskin rakastaa hänen itsekeskeisyyttään ja tapojaan.Jokainen saa ansionsa mukaan ,karman laki sen kyllä hoitaa.
- Anonyymi00042
Kuka äänestää muut kuin aivopestyt uskon siskot -ja veljeljet.
Samat jotka aikoinaan nosti Hakkaraisen eduskuntaan.Kun ei nähdä totuutta onneksi jo Garedewin paras kaveri putosi viime vaaleissa eduskunnasta mokailujensa vuoksi Vantaalla.
Helluntalaiset ovat tulleet persuihin kun lestat ovat kepussa. - Anonyymi00043
Luulisi niitten hieman ketuttavan, jotka erehtyivät häntä äänestämään. Sen verran on Suomen mainetta 'kehittänyt'...
- Anonyymi00045
Kyllä nuo samaan uskoon kuuluvat äänestävät luulevat näin tulevansa autuaiksi..
Tuollaisia oman ideologiansa ääripäitä ei muut onneksi äänestä.
Hyvä on ,että on ns,karvansa näyttänyt. - Anonyymi00046
Suomen maine on ainoastaan suomalaisten itse kehittämä veteen piirretty asia. Naurunalainen köyhä maa, jolla ei ole mitään maailmanpoliittista merkitystä maan rajojen ulkopuolella.
- Anonyymi00050
Seuraavissa vaaleissa Kaisan kannattaa käytää vinosilmäkuvaansa, se toisi vastavirtaan kulkevien ääniä tuhansittain!
- Anonyymi00051
Kaisan ei tarvitse venytellä saati irvistellä. Asiantunteva, sivistynyt ja laajaa arvostusta omaava henkilö. Heittämällä jatkokaudelle.
- Anonyymi00052
Juu, kiihottava nainen. Ei ihme että musta jortikka-jori kiinnostui.
- Anonyymi00053
Persut on tyhmiä. Ne ajaa lakeja, jotka on valmisteltu vain heitä vastaan. Esim. Potkulain tarkoitus, on päästä persuista eroon. Lisäksi tämä toimeentulo uudistus, on persujen kannattajien vähentämiseksi tehty. Samoin osa-aikatyö tekijöiden työnhaku velvollisuus 4 kpl/kk, on persujen kannattajiin suunnattu. Kuten monet muutkin. Koko,kesk, SDP ja jopa vihreä sekä Vasemmistoliitto keskenään koordinoi useita lakeja, joilla saadaan Persut pois.
- Anonyymi00054
Kirjoitat vaari aivan puuta heinää. Myötähäpeää. Politiikan arvostelu edellyttää sen ymmärtämistä ja älykkyyttä.
- Anonyymi00056UUSI
Anonyymi00054 kirjoitti:
Kirjoitat vaari aivan puuta heinää. Myötähäpeää. Politiikan arvostelu edellyttää sen ymmärtämistä ja älykkyyttä.
Mikä vaari? Minä olen 32 vuotias nainen, joka tekee poliittista tutkimusta lakien vaikutuksesta puolueiden kannattajiin.
Täällä taas joku buumeri esittää, jotain tietävänsä. No kannattaa miettiä, että kuinka persujen kannattajat on vähentyneet ja paljonko heitä on pois potkittu eri työyhteisöstä?
Mitäköhän johtuu työttömien määrän nousu ja miksi halutaan ulkomaalaista työvoimaa? Jotta päästään natseista ja persuista eroon.
- Anonyymi00055
Tuleva Purra 2. eli miljardin pakollinen säästöbudjetti saa taas punikkien puntit tutisemaan ja raivoamaan typerillä kirjoituksillaan.
Juttujen kirjoitusasusta jo näkee milloin vasuri on äheltänyt.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3604286Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1443739KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti882608Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei122236Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181818- 1191808
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095