Eduskunnan kyselytunnilla Purra muuntaa häikäilemättä totuutta ja väittää
pokkana, ettei PS ole rasistinen puolue.
Silmissäkö missin ja persujen ohimot on ? Purra väittää, että "ohimoita vain hierottiin".
19
126
Vastaukset
- Anonyymi00001
Purra on säälittävä: "Kuvta on tulkittu väärin".
Noin miljardi aasialaista on siis väärässä persujen mielestä.- Anonyymi00003
Kuvat on tulkittu väärin ? Ei varmasti ole.
- Anonyymi00002
Persut ja kokoomus on sekaisin. Purra yrittää vakuuttaa kyselytunnilla: "Perussuomalaiset ei ole rasistinen puolue".
Sen jälkeen Kokoomus alkoi syyttää oppositiota !!! Säälittävää.- Anonyymi00014
Kuutiopäällä on kova pää.
- Anonyymi00005
Kokoomusta ei erota persuista enää mikään.
- Anonyymi00006
''Pääministeri Orpo on aiemmin syksyllä todennut, että ellei hallituksen sääntöjen rikkominen johda rangaistukseen, hallitus on toimintakyvytön.''
Petteri Orpo, suomen kovin lapanen !!! - Anonyymi00011
Purran mielestä kuvat ovat "vain lapsellisia." Voi villu mikä ämmä,
mutta eihän rasistit koskaan myönnä olevansa rasisteja/rasistisia.
Mäkelä siirsi vastuun niille, jotka ovat loukkaantuneet.
Eivät persut ole loukanneet ketään.....
Ihmettelen miksi aina Persut aiheuttaa rasismi kohua, miksei muut puolueen jäsenet eivät aiheuta ainakaan samalla tavalla.
Tyhmyyden piikkiin tuskin ilveilyä voi laittaa, viisas olisi jättänyt sen tekemättä.- Anonyymi00009
Jos ei tyhmyyden niin minkä ? Idiotismin ?
- Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Jos ei tyhmyyden niin minkä ? Idiotismin ?
Sen ymmärrän jos lapset ilveilevät, mutta aika ihmiset käyttäytyy lapsellisesti ei ajattele seuraamuksia.
Anonyymi00012 kirjoitti:
Sen ymmärrän jos lapset ilveilevät, mutta aika ihmiset käyttäytyy lapsellisesti ei ajattele seuraamuksia.
Nimmari
- Anonyymi00010
Persylläpito onkin paikalla poistelemassa persuille epämiellyttäviä
totuuksia. - Anonyymi00013
Miksei oppositio tee asiasta välikysymystä ? Hallitus ei ole koko aikanaan
ollut kansalaisten luottamuksen arvoinen. - Anonyymi00015
Joku vika on Purran ja muittenkin persujen aivoissa, kun selvää asiaa ei pysty myöntämään.
Eikö ne tajua, että 90 % suomalaisista tietää totuuden, minkä he kieltävät ?
Purra puhe on tietenkin joka paikassa suunnattu PS:n kannattajille,
kannatus pitää säilyttää ja puhua sitä mitä persu haluaa kuulla. - Anonyymi00016
Persulle voi puhua mitä vaan, ei se kumminkan ymmärrä.
- Anonyymi00018
Asia ei ole loppuunkäsitelty, mutta Purra ja persut tietysti toivovat
että kun hallitus on joululomalla helmikuun alkuun niin asia unohtuisi
sillä aikaa.- Anonyymi00019
Persut ehtii tehdä uusia mokia jo ennen helmikuuta.
- Anonyymi00020
Purra on TYHMÄ.
- Anonyymi00022
Salainen deitti tänä yönä? 💦 Klikkaa tästä https://Kate.hoty.lat/Kate#/?/?/3z5b5s2k1
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484