Ahdistaa..Elämäni kamalin joulu. Voi kun pääsisi jonnekin piiloon ja saisi nukkua koko joulun ajan...
Mieheni kuoli kesällä ja ainoa poikani teki elämäni hankalaksi vaateilaan...
Meillä oli keskinäinen testamentti ja se oli hänelle liikaa..Vaatii koko jäämistöä itselleen perustellen että minä pakotin mieheni testmentin tekoon..(on tehty yli 30 vuotta sitten)
Ensin laittoi yhteissen tilimme kiinni vaikka meilä oli molemmilla omistusoikeus sekä kaikissa olosuhteissa käyttöoikeus. Verottajalle ilmoitti etten ole kykenevä hoitamaan asioita jne.
Uhkaili oikeudenkäynneillä kun olin hoitanut viimeisen puolen vuoden ajan mieheni sairastaessa kaikki asiat edunvaltuutuksella. (ei ehditty vahvistaa)
Uhkaili ja vaati kallita ja suuritöisiä hautajaisia ilmoittaen niistäkin haastavansa minut oikeuteen.
Vei asuntoni avaimen ja kulki ulkotiloissani vieden tavaraa.omin lupinsa.
Kulki ja haki laskut joka paikasta merkitsi itsensä kuolinpesän hoitajaksi väitti etten maksa laskuja sekä hävitti ne.
Väitti minun siirtäneen rahat pois tileiltä jne.
Perunkirjoituksesta ilmoitti etten ole oikeutettu sitä pitämään ei tullut sinne ollenkaan ja väitti sen olevan ilman hänen läsnäoloaan mitätön.
Viimeisin vaade on että minun pitää tallettaa kuolinpesän tilille hautajaisiin käytetty rahasumma pankikitakuulla.
En tämän vuoksi ole edes surutyötäni saanut tehtyä ja tuntuu että olen sekoamassa..
Onko kenelläkään muulla samantapaisia kokemuksia.
Joulu tulossa
Anonyymi-ap
1
56
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
Hej 😘 Mukava kokous aikuisille 👉 https://ja.cat/finngirl#/?/?/fi9kaz6yn1v
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1373526Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville553081Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122554Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1142116- 1711756
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301338- 541162
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16953Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110923Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.158913