Joulu tulossa

Anonyymi-ap

Ahdistaa..Elämäni kamalin joulu. Voi kun pääsisi jonnekin piiloon ja saisi nukkua koko joulun ajan...

Mieheni kuoli kesällä ja ainoa poikani teki elämäni hankalaksi vaateilaan...

Meillä oli keskinäinen testamentti ja se oli hänelle liikaa..Vaatii koko jäämistöä itselleen perustellen että minä pakotin mieheni testmentin tekoon..(on tehty yli 30 vuotta sitten)

Ensin laittoi yhteissen tilimme kiinni vaikka meilä oli molemmilla omistusoikeus sekä kaikissa olosuhteissa käyttöoikeus. Verottajalle ilmoitti etten ole kykenevä hoitamaan asioita jne.

Uhkaili oikeudenkäynneillä kun olin hoitanut viimeisen puolen vuoden ajan mieheni sairastaessa kaikki asiat edunvaltuutuksella. (ei ehditty vahvistaa)

Uhkaili ja vaati kallita ja suuritöisiä hautajaisia ilmoittaen niistäkin haastavansa minut oikeuteen.

Vei asuntoni avaimen ja kulki ulkotiloissani vieden tavaraa.omin lupinsa.

Kulki ja haki laskut joka paikasta merkitsi itsensä kuolinpesän hoitajaksi väitti etten maksa laskuja sekä hävitti ne.

Väitti minun siirtäneen rahat pois tileiltä jne.

Perunkirjoituksesta ilmoitti etten ole oikeutettu sitä pitämään ei tullut sinne ollenkaan ja väitti sen olevan ilman hänen läsnäoloaan mitätön.

Viimeisin vaade on että minun pitää tallettaa kuolinpesän tilille hautajaisiin käytetty rahasumma pankikitakuulla.

En tämän vuoksi ole edes surutyötäni saanut tehtyä ja tuntuu että olen sekoamassa..

Onko kenelläkään muulla samantapaisia kokemuksia.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

        ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
        Maailman menoa
        427
        7377
      2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

        Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
        Maailman menoa
        92
        6136
      3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

        No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
        Maailman menoa
        207
        5612
      4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

        Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
        Maailman menoa
        89
        4349
      5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

        jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
        Maailman menoa
        22
        4263
      6. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

        Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
        Maailman menoa
        95
        4157
      7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

        ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
        Maailman menoa
        113
        3569
      8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

        ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
        Maailman menoa
        67
        3568
      9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

        Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
        Maailman menoa
        76
        3495
      10. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

        Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
        Maailman menoa
        21
        3474
      Aihe