Eikö tönölään menevä pyörätie ole käytössä kun pitää jollain ajella ajotiellä.?
Kirkkaat valot on mutta turvaa ei ole. Menehän ajamaan sillä oranssilla pyörällä kuitenkin turvallisempaan paikkaan niin kaikilla on turvallisempaa.
Huolestunut autoilija.
10
1015
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Liekkö juuri se spandex-kaveri, jonka polkupyörän etuvalossa lumeneita kuin strobovalossa. Varmaan tyytyväinen kun häikäisee kaikki autoilijat strobollaan.
- Anonyymi00002
ilo-sirpa kyseessä
- Anonyymi00004
Sirpa ei ole enää iloinen.
- Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
Sirpa ei ole enää iloinen.
Miks ei ole iloinen
- Anonyymi00003
Voimisteli viiden aikaan eilen Kalevalan suoralla. Näytti jopa nyrkkiä kun ohi ajoin.
- Anonyymi00005
Tuossahan ei ole jalankulku- tai pyöräilykieltomerkkiä, joten täysin laillinen ajorata polkupyörälle. Autoilija väistää pyöräilijää ja tilannenopeus pitää olla sellainen, että kaikkien on tiellä turvallista kulkea. Kännykän räplääminen autolla ajaessa on myös kielletty. Eiköhän Kuhmon kokoisessa taajamassa kaikki mahdu samoille teille.
- Anonyymi00006
Hölmöähän tuo on ajoradalla ajella kun pyörätiekin olis käytettävissä!🤦♂️
- Anonyymi00008
Kuhmon kersat havittelvat sakkoja ja pidennettyä ajokorttikieltoa🤭
Pikkumälkit ajelevat isin volvolla yöllä, alaikäisiä nasseja kyydissä.🫣
Mitä, mitä vanhempien päässä liikkuu, kun antavat/ luovuttavat autonsa tuollaisille ipanoille.
Jos, auto on tappokone aikuisen käsissä, niin tuollaisten mäkkien kässi vielä hurjempi tappokone.🤪🤪
Paitsi, jos kuljettaja vain itse pääsee/ joutuu luutarhaan.⚱️🪦⚰️
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591501- 251103
- 82982
- 65806
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69774- 36760
- 47722
- 90713
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.13700Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131695Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i18681- 115656
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �140591- 4582
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45560- 39522
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24513- 18512
- 41508