Eikö tönölään menevä pyörätie ole käytössä kun pitää jollain ajella ajotiellä.?
Kirkkaat valot on mutta turvaa ei ole. Menehän ajamaan sillä oranssilla pyörällä kuitenkin turvallisempaan paikkaan niin kaikilla on turvallisempaa.
Huolestunut autoilija.
10
963
Vastaukset
- Anonyymi00001
Liekkö juuri se spandex-kaveri, jonka polkupyörän etuvalossa lumeneita kuin strobovalossa. Varmaan tyytyväinen kun häikäisee kaikki autoilijat strobollaan.
- Anonyymi00002
ilo-sirpa kyseessä
- Anonyymi00004
Sirpa ei ole enää iloinen.
- Anonyymi00007
Anonyymi00004 kirjoitti:
Sirpa ei ole enää iloinen.
Miks ei ole iloinen
- Anonyymi00003
Voimisteli viiden aikaan eilen Kalevalan suoralla. Näytti jopa nyrkkiä kun ohi ajoin.
- Anonyymi00005
Tuossahan ei ole jalankulku- tai pyöräilykieltomerkkiä, joten täysin laillinen ajorata polkupyörälle. Autoilija väistää pyöräilijää ja tilannenopeus pitää olla sellainen, että kaikkien on tiellä turvallista kulkea. Kännykän räplääminen autolla ajaessa on myös kielletty. Eiköhän Kuhmon kokoisessa taajamassa kaikki mahdu samoille teille.
- Anonyymi00006
Hölmöähän tuo on ajoradalla ajella kun pyörätiekin olis käytettävissä!🤦♂️
- Anonyymi00008
Kuhmon kersat havittelvat sakkoja ja pidennettyä ajokorttikieltoa🤭
Pikkumälkit ajelevat isin volvolla yöllä, alaikäisiä nasseja kyydissä.🫣
Mitä, mitä vanhempien päässä liikkuu, kun antavat/ luovuttavat autonsa tuollaisille ipanoille.
Jos, auto on tappokone aikuisen käsissä, niin tuollaisten mäkkien kässi vielä hurjempi tappokone.🤪🤪
Paitsi, jos kuljettaja vain itse pääsee/ joutuu luutarhaan.⚱️🪦⚰️ - Anonyymi00011
Jutellaanko salaa? 🔥 Tsekkaa täältä https://Robin.hoty.lat/Robin#/?/?/qdftcys7u
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697067Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2573072SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521829Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11297Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31182Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51047- 101993
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40952Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0921