Jämsän S-market ja autojen parkkeeraus. Siellä on selvät ruudut ja liikennemerkit, mutta Ei.
Autot on kun tulvan tuoneena.
Kovasti suositaan vaan ajaa viereen kaupanpuolelle vaikka ruudut loppu jo kolme autoa sitten.
Sitten siihen pääoven eteen. Viinakaupan rahtioven eteen vaikka on selvä kieltomerkki. Jopa ampulanssit näyttää parkkeeravan siihen.
Oikeitakin parkkiruutuja on tyhjillään runsaati,mutta näin näkyy monet parkkeeraavan.
Autot on kun tulvan tuoneena.
Kovasti suositaan vaan ajaa viereen kaupanpuolelle vaikka ruudut loppu jo kolme autoa sitten.
Sitten siihen pääoven eteen. Viinakaupan rahtioven eteen vaikka on selvä kieltomerkki. Jopa ampulanssit näyttää parkkeeravan siihen.
Oikeitakin parkkiruutuja on tyhjillään runsaati,mutta näin näkyy monet parkkeeraavan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos ahdistaa matkusta joskus Italiaan tai Pariisiin. Sitten ymmärrät tuppukylän turhat nipotukset 😂🤣
Cittarin automaatti on toinen. Vaikka on selvät merkit. Tarvii itse ajaa ihan viereen, niin voi naputella ikkunasta sen 500e noston.
Aloittaja tukehtuu pullaansa. Ihan sama miten tässäkin kylässä nuo ropposet jättää. Kaikki mahtuu. Luulee että oltas jossain kaupungissa.
Olen samaa ihmetellyt kun ambulanssi seisoo siinä oven lähellä, on ne todella huonokuntoisia porukkaa kun eivät jaksa kävellå 20 metriä kauempaa. Miten ne pärjää töissä. Poliisi on kumminkin vieressä, mutta eihän kavereita sakoteta vaan mopopoikia ajetaan takaa ympäri kyliä mutta ei aina saada kiinni.😁
Kyllä kaikki saadaan kiinni.
Kyllä on ihme hiihtäjiä jämsässä kytätään kaikkea mikä liikkuu..
Hankkimaan elämä luuserit
Kyllä Jämsässä kytätään tosiaan kaikkea, jopa sellaista, mikä ei liiku.
Jämsänkosken laaksotie julistaa joulurauhan.
Hyvää joulua
Ja Rauhallista uutta vuotta 2026!
Se on se vammasuus ja kaupungin keski-ikä niillä pääsee jo pitkälle. Kummassakin kategoriassa ei ole älyä. Pappakaskain tai pappa-avensiksen parkkeeraa just siihen mihin huvittaa. Se on normaalia. Ai että kun lumi peittää kiinantiilistä tehtyn juppibulevardin, niin siinä sitä on taas lystiä. Auton voi parkkeerata mihin haluaa. Niillä kylteillä mitkä kertoo parkkialueet ei ole mitään merkitystä tai suojatienmerkeillä. Parkkeeraus ja liikenne voidaan toteuttaa intian malliin. Just niinkun huvittaa. Poliisit ei siitä sakota huoli pois.
Markettien pihassa pentu parkki on paras.
Siitä itku alkaa.