Philips DTR1000 päivitys

Boksissa on autom. päivitykset valittuna. Silti viimeisin päivitys on vuodelta 2001. Miksi uusi ei ole asentunut vaikka boksia on käytetty päivittäin ja uusi päivitys on julkaistu jo keväällä. Päivitys kuulemma korjaisi Text-TV näkymättömyyden, esim. sub-tv. Mistä tietää milloin päivityksiä on "ilmassa"?
1940
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Boksissa on autom. päivitykset valittuna. Silti viimeisin päivitys on vuodelta 2001. Miksi uusi ei ole asentunut vaikka boksia on käytetty päivittäin ja uusi päivitys on julkaistu jo keväällä. Päivitys kuulemma korjaisi Text-TV näkymättömyyden, esim. sub-tv. Mistä tietää milloin päivityksiä on "ilmassa"?"

Oliko boksissasi päivityskanava tai vastaava kanava? Itsellä oli tuollainen kanava ja pistin manuaalisen päivityksen, niin kyllä se boksi päivitti ittensä. Piti vastata kyllä siihen, kun boksi halusi päivittää ja päivitykseen meni pari minuuttia. Päivitys oli jaossa huhtikuun loppupuolella. Todellakin tuon teksti-tv:een toimimuutta ja tekstityksen toimimista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivittelemään kirjoitti:

Boksissa on autom. päivitykset valittuna. Silti viimeisin päivitys on vuodelta 2001. Miksi uusi ei ole asentunut vaikka boksia on käytetty päivittäin ja uusi päivitys on julkaistu jo keväällä. Päivitys kuulemma korjaisi Text-TV näkymättömyyden, esim. sub-tv. Mistä tietää milloin päivityksiä on "ilmassa"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu