Ei riittänyt leipäjonoissa ruoka tänä vuonna kaikille halukkaille, kuten oli arvattavissakin. Stadin demarit eväsivät avustukset jälleen kerran, vaikka summat olisi olleet pieniä. Sen sijaan persut olisi halunneet antaa Hurstille ja muille avustuksen, mutta heidän äänimääränsä ei riittänyt.
Muutamassa maassa kuten Thaimaassa, on kansalaisten ostovoima kaksinkertaistunut alle 15 vuodessa. Ne kaikki maat ovat Euroopan ja Amerikan ulkopuolisia maita, jotka eivät ole puuttuneet sotaan millään tavalla eivätkä edes kommentoi sitä, vaan jatkavat omaa elämäänsä ja kauppaa. Sen sijaan suomalaisten ostovoima on taantunut vuoden 2000 tasolle ja viimeksi tehtiin näin paljon konkursseja vuonna 1997. On tehty paljon vääriä valintoja alkaen EU:sta.
Jos Suomen alamäki jatkuu lineaarisesti, niin jo vuoden päästä tehdään uusi kurjuusennätys ja Suomen luottoluokitus putoaa kehitysmaaksi.
Hurstilta loppui ruoka
5
153
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mennyt vähän kummalliseksi tuo puolueiden touhu, kun ne jotka yleensä ovat olleet vähävaraisten asialla, ovatkin eniten heidän auttamistaan vastaa. Kristillisten Essayah haluaa tapattaa sudet ja hänen mielestään Israelilla on oikeus viedä köyhältä ja pieneltä kansalta maat, talot, elinkeino ja elämä kansanmurhaamalla heidät ja tappamalla nälkään, estäen myös ruoka ja lääkeavun. Kylmä akka. Meinasin äänestää häntä joissakin vaaleissa viimeksi mutta onneksi hän ehti paljastaa sydämmettömyytensä sitä ennen.
Hurstin ruoka-avun tukemista vastusti myös partaveijari Joel Harkimo. Onneksi Janni lähti niin saa runkata yksinään tänä jouluna. - Anonyymi00002
Pasanen käyny Hurstilla niin varmasti on loppunu kesken.
- Anonyymi00003
Toimeentulotukea leikattu niin, ette köyhät pääse enää Tornin jouluaterialle?
- Anonyymi00004
Jäitkö ilman?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768