Sarjaroskaaja. Kuka on tämä jo vuosia kaupunkilaisia piinannut biojätteitä ja muuta rojua levittelevä häiriintynyt henkilö? Usein on niskalammelta vuoksenniskalle tätä roinaa ja tunneleissa lähestulkoon jatkuvasti. Eilen oli roinaa levitetty valion ratasillalle. Mikä avuksi? Miten tämä saadaan loppumaan ja yleinen järjestys kaupukiin.
Sarjaroskaaja
Anonyymi-ap
22726
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Teeppä kuule ilmoitus viranomaistaholle.
Eiköhän niitä ole sinne tehty. Monta vuotta on tämä jatkunut jo. Sääliksi käy reppanaa
helevetin toliakkeet varikset niitä evittää kö laiskaette laita niitä okeisiin paikkoihin
Pieni joukko nuorista roskaa ja sotkee säännöllisesti.
Samaa pannut merkille joku idioottihan sen on oltava ei pikaisen höperötkään tämmöisiä hölmöntöitä tee.
Jos sinä idiootti luet tätä, niin lopeta turhanpäiväinen sotkeminen ja näin lakkaat olemasta idiootti.
Jos se ei osaa suomea.....
Voi hyvänen aika. Eikö nykyajan lapsia enää opeteta käyttäytymään? Eihän näin voi toimia. Vanhemmat opettakaa lapsille käytöstavat jo pienestä pitäen! Biojätteet kuuluvat kompostiin. Minun nuoruudessa kaikki syötävä syötiin ja loput kompostoitiin ja mullasta kasvatettiin lisää ruokaa. Martta
Ou jee
Vuosia jatkunut systemaattinen roskien levitys. Tämä tapaus ei taida olla lapsi. Lapsikin olisi aikuistunut tässä ajassa.
Matarassa todennäköisesti asuu
Niskan sherriffi partioimaan. Pyssyy nurkat siistinä, eikö hoitannu ne pelletkin
Siellä Matarassa taitaa asua myös nuo linja-autopysäkkien lasien särkijä (särkijät)?
Kohta ilmestyy klovni Niskalle.
Gun-fu ukkeli tarkkailee tilannetta parvekkeelta.
Manneloitten volvoin on kahvikeittimet ja hampurilaiskoneet,ku ikkunoista lentelee kupit ja paprut pihalle.
Ei tää Imatra kuulkaa millää kierrätyksellä ja biotaloudella tuu mihinkää nousemaa, keksikää jotakii parempaa
Nuorii ei passaa mennä neuvomaan ja komentelemaan, tulevat vielä päälle.
Tietävät oikeutensa, mutta velvollisuudet ovat kadoksissa. Autos saattaa olla tarra, et pidä suomi siistinä, mut muovit ja foliot lentää auton ikkunasta mäkkärin pihalla, vaikka roskikset olis vieressä.
Sitä se vapaa kasvatus teettää kun rajoja ei saa edes eskarissa asettaa.
Oi jee
Siu piti kirjottaa Ou jee
T:Pena
Burgerii huulee ja roskat lentää kadunvarsillle nähty monet viikonloput ja roskikset ois vieressä
HOLY SHIT