Vaikka tänään 27.12. onkin aika myrskyisä sää Pohjois-Suomessa, niin muiden firmojen pilotit ovat laskeutuneet Oulun ja Tampereen kentille. Mutta ei Rynkkylän lentäjät. Yhden yrityksen jälkeen ylösveto ja kohti Helsinkiä. Taitaa firman piloteilla olla vajavainen ammattitaito, huonon sään kokemuksesta puhumattakaan.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Kyse ei ole pilottien taidoista, vaan lähinnä siitä, mihin matkayhtiö pystyy majoittamaan koneellisen turisteja. Näkyihän tuossa BA ja Eurowings laskeutuneen Kittilän sijasta Tukholmaan ja Finskin Kittilän ja Ivalon lennot käyneet kääntymässä ja palanneet Helsinkiin.
- Anonyymi00002
Läpilasku oli myös Tampereella.
- Anonyymi00003
Tuo on hyvää turvallisuuskulttuuria kun ei väkipakolla mennä laskuun jos katsotaan olosuhteet liian vaikeiksi. Maailmassa on monta ihmishenkeä menetty kun on laskeuduttu liian vaikeissa olosuhteissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493