Nakkeja ja perunasalaattia ?
Onko Uudenvuoden menu jo suunniteltu ?
14
133
Vastaukset
- Anonyymi00001
Persuille aloitus ?
- Anonyymi00002
Ei ota tulta. Persu keskittyy vain sananvapauden rajoittamiseen,
mutta minut on kutsuttu yökylään tutuille, ettei tarvitse miettiä
uutena vuotena ruokalistaa eikä se ehkä sen kummempi olisi kuin
tavallisestikaan. - Anonyymi00003
Nakit silmillä.
Ehkä kertaalleen nakit ja Vanhanajan perunasalaatti. Muutoin normiruoka ja alkoholiton juoma. Keksilajitelma ja joululta jäljellä olevia juustoja.
Joulun ruuat suuri piirtein syöty. Kaipaan liemi ruokia aattelin jos lihakeittoa joka riittää vuoden vaihteen yli, siksi ostin joulun alla ylimääräisen paketin karjalanpaistia, siitä sitten.
- Anonyymi00004
Mihnäs sinu hyvä viinapullo on.
- Anonyymi00005
Taidan ostaa lipeäkalaa, kun jouluna oli kinkussa riittävästi. Mitäpä sitä isompia kun ei vieraitakaan tule. Voisin yhden kuivan peruskakun paistaa, siitä taas saisi viikon leikata palan kahvin kera. Katson turvallisesti kaukaa ilotulitusta ja siinä kaikki.
- Anonyymi00006
Eipä sitä yksin ollessa tarvii ihmeemmin miettiä, pakkasessa on valmista itsetehtyä ruokaa monenlaista joista otan sitä mikä just sillä hetkellä miellyttää. Ainoa häiriötekijä vuodenvaihteessa on paukuttelu joka alkoi taas jo eilen.
- Anonyymi00008
Samoin. Aina on pakastimessa ja hylly säilyviä. Syön vain liikaa.
En ostanut en tehnyt mitään joulu tuokaa,hyi.
En syö sikaa.
Enkä pidä joulu hössötyksestä, oikea jos Jesus syntymää niin loppiainen kuten ortodoksit tekee. Pakkasukko talven valon ja lumen juhla pitäisi olla meilläkin.
Punanuttu pukki kiellettävä. Kaupallinen saatana.
- Anonyymi00007
Sen verran, että tiedän mitä vien nyyttäreihin, jotka ystäväpariskunta järjestää.
Teen täytettyjä croisantteja sekä makean jälkiruokapiiraan - Anonyymi00009
Ei mitään nakkeja ja perunasalaattia, ne on vappuruokaa. Minä syön mitä sattuu kaapissa olemaan, tai pakastimessa, en mitään menuja suunnittele.
- Anonyymi00010
Minä annan kauppojen pakastaa puolestani. En kerää ruokaa pakkaseen.
En ainakaan itsetehtyä. Ne syödään pois. Jotain vararuokaa voi olla
vähän pakkasessa, jos ei viitsi kauppaan lähteä, esim. pakastekalapaketti, josta voi keittää keiton, jos sille päälle sattuu. - Anonyymi00011
Ehdottomasti Kivikylän Wanhanajan nakit ja omatekoinen perunasalaatti aattoiltana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1783600Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512512- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741070- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741