Aktiivisena uimarina niin alkaa monesti ottamaan eteen uimahallin suihkussa tai viimeistään saunassa. Monesti vaikea peittää ja saunassa joutuu istumaan pitkään, että stondis laskee.
Miten tätä olisi mahdollista estää?
-15v poika
Stondis uimahallissa
26
1288
Vastaukset
- Anonyymi00001
Missä päin asut
- Anonyymi00002
Onko sulla kik tunnus
- Anonyymi00005
Mul on! Oon 16v poika :)
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Mul on! Oon 16v poika :)
Mikä on kik tunnus
- Anonyymi00015
Anonyymi00009 kirjoitti:
Mikä on kik tunnus
Mut voit käydä lisää kik on poika234
- Anonyymi00003
Runkkaa ennen uimaan menoa
- Anonyymi00006
Itsekin herkästä stondiksesta kärsivänä olen tätä kokeillut, mutta ei vaan toimi aina. Alkaa silti stondaamaan.
- Anonyymi00004
Yritä ajatella jotain sellaista asiaa joka ei liity stondikseen. Jos saa siirrettyä ajatukset johonkin muuhun niin ainakin mulla stondis on välillä helpottanut.
- Anonyymi00007
Odottele 50 vuotta niin helpottaa,ei ainakaan vahingossa ala seisommaan
- Anonyymi00017
Sitten on vielä 49v stondista jäljellä.
- Anonyymi00008
Minulla seisoo usein uimahallissa kun olen suihkussa ja sen takia lopetin kavereiden kanssa uimahalli käynnit.
Käyn nykyisin yksin ja kukaan ei ole tullut valittamaan siitä, vaan muutamat kehut on tullut ja ehdotuksia. - Anonyymi00010
Minulla usein jo 10v stondasi uimahallin suihkussa ja saunassa, eikä se minua haitannut. Olin 12v kun huomasin, että toisilla pojilla alkoi myös stondaa, kun katselivat minun stondista. 13v niin usein pesin kalun ja pallit, että olivat ihan vaahdossa ja vedin esarin taakse myös, silloin näki paljon stondiksia ja yllättävän moni oli kiinnostunut kimpparunkkauksesta vessassa. Nyt 14v olen usein kääntynyt niin, että saman ikäiset ja nuoremmat kundit näkevät minun stondiksen, kun pesen sitä. Jos minulla ei vielä stondaa niin kun näen jollain stondiksen minun kalu reakoi heti stondiksella.
Ei minua se yhtään nolota, pikemmin kiihotun siitä lisää kun toiset katselevat ja heillä alkaa stondaamaan.- Anonyymi00024
Sama juttu kiva katella muita seisovia kulleja,kun itelläkin seisoo joskus joku nuorempi tullu kysymään voiko tuota vanhempaa kokeilla,tietty olen antanu nuorten koittaa
- Anonyymi00011
Mulla kans sama ”ongelma” uimahallissa ja oon 19 v poika. Jos ei nyt iha täys stondis tuu niin en mä sitä ala peittelemään. Jos joku puoliheijari on nii kattokoot jos joku haluu. Joskus sellaset ala-asteikäset pojat kattoo ihan suoraa ja se tuntuu kyl ihan kivalta itestä. Tai se ei samalla tavalla nolota jos huomaan et joku nuorempi kattoo ja mielellää annan nähdä kun pesen. Joskus muistan et uimahallin suihkussa kävin vessassa laukeemassa kätee kun alko kohota enemmän mut ei mulla muuten oo semmosii ollu.
- Anonyymi00012
Ihan yleist ainaki mulla. Ei voi estää.
- Anonyymi00013
Terve nuori mies . Kokeile avantouintia ,viilentää tunteita ei ajatukset harhaile ja pitää verenkierron vireänä .
- Anonyymi00014
14v ja stondaa yleensä kun näen toisten poikien stondiksia.
- Anonyymi00022
Missä päin asut olisi mukava mennä uimaan yhessä
- Anonyymi00023
Anonyymi00022 kirjoitti:
Missä päin asut olisi mukava mennä uimaan yhessä
Mä voisin tulla uimaa yhes mis päi sä asut
- Anonyymi00016
Onks kellää johtanu uimahallissa seisomine johki?
- Anonyymi00018
On ja hauskaa on ollut.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
On ja hauskaa on ollut.
Miten ja mitä teit kerro. Haluisin itekki
- Anonyymi00020
Anonyymi00019 kirjoitti:
Miten ja mitä teit kerro. Haluisin itekki
Olen käynyt useita kertoja muutaman pojan kanssa vessassa puhastelemassa.
Olen ehdottanut sellaista jos kaverilla on stondannut ja yksikään ei ole vielä kieltäytnyt ja moni poika on myös itse ehdottanut samaa. - Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Olen käynyt useita kertoja muutaman pojan kanssa vessassa puhastelemassa.
Olen ehdottanut sellaista jos kaverilla on stondannut ja yksikään ei ole vielä kieltäytnyt ja moni poika on myös itse ehdottanut samaa.Mielenkiitoisin tapaus on kai ollut, olin livahtamassa vessaan kädelle ja täysi stondis, tietysti avasin oven sillä kädellä missä oli uikkarit stondiksen peittona ja kaveri näki hyvin sen ja näytti kädellä suihin ottoa ja kysyi käykö se.... kaveri muutaman vuoden nuorempi ja puhastellan myös muuallakin kuin uimahallissa. On ollut myös kolmen kimppaa ja kerran neljän kimppaa.
- Anonyymi00025
Koomapotilaille hoitajat antavat yleensä luunapin potilaan kalulle stondiksen tullessa.
Tämä siis sairaanhoito-oppikirjasta tullutta tietoa joka voi soveltua aloittajankin ongelmaan. - Anonyymi00026
Uskon että jokaisella pojalla on ollut stondis joskus uimahallissa. Itsellä ainakin on stodannut ja usein, pikku veljellä olisi stondis aina uimahallissa 8v lähtien ja usein myös räpläsi piliään joskua jopa runkkasi eikä paljoa huomannut silloin muita joskus 11-12v se ei enää toisten nähden runkannut, mutta meni vessaan ja joskus sillä oli joku kaveri mukana. Usein sitä illalla/yöllä pelotti (halutti) ja tuli viereen nukkumaan ja lopputuloksen varmaan arvaatte. Se on 2v nuorempi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714595Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564141SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613265SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422089En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131219