Aiforialle merkittävä kaksivuotinen sopimus Yhdysvaltoihin
https://www.inderes.fi/releases/aiforialle-sopimus-arvostetun-yhdysvaltalaisen-syopainstituutin-kanssa
Mitä tapahtuu osakkeelle. No se reagoi välittömästi YLÖS rakettimaisella nousulla.
Aiforian osake raketoi nousuun
7
165
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Vielä se uutinen siitä toisesta toimarin puhumasta mahdollsiesta sopimuksesta vieä 2025 niin sitten ehkä on syytä pieneen hymyyn ja voi vähän juhlistaakkiin. Ehkä 2026 tulee sittenkin hyvä vuosi. Mutta odotellaan ensin sitä toista sopimusta vielä päivä aikaa tai sitten heti uv alkuun.
- Anonyymi00002
Miksi oli lehdistötiedote, eikä pörssitiedote? No siksi, että pörssitiedote annetaan, kun mainitaan euromäärä. Lehdistötiedote annetaan silloin, kun on sovittu vain testikäytöstä, missä eivät eurot liiku.
- Anonyymi00003
Pakkohan Aiforian on jotain vedättää, kun Aiforian talousjohtaja sai potkut 22.12.2025. Mikähän talouskupru Aiforiasta paljastuu, kun noin pikaisesti talousjohtaja sa lähteä? Veikkaan isoja alaskirjauksia.
- Anonyymi00004
Aiforian viimeisimmän annin rahat riittävät elokuuhun 2026, joten seuraavan osakeannin Aiforia tekee luultavasti huhti-toukokuulla 2026.
- Anonyymi00005
Olihan tuo vesätystiedote. RAhoitustarkastus ohoi!
Ehkä on hyvä huomioida että ainakin Aiforian tiedotteen valossa tuo tuorein USA-tilaus on tieteellisen tutkimuksen käyttöön, eikä siis isojen potilasaineistojen rutiiniluontoiseen kliiniseen käyttöön. Saattaa olla, että Aiforian kassavirran kannalta ei tavatonta painoarvoa. - Anonyymi00006
Aiforialta puuttuu FDA-myyntilupa. Jos jenkeillä on omaa vastaavaa tuotekehitystä, he usein torppaavat eurooppalaisen tuotteen FDA-luvan, niin saavat oman tuotteen markkinoille helposti.
“FDA-lupa on Yhdysvalloissa välttämätön, jotta lääketieteellisiä laitteita, mukaan lukien tekoälyä käyttävät diagnostiikkaratkaisut, voidaan myydä ja käyttää kliinisissä ympäristöissä. Ilman sitä laitteet tai ohjelmistot voivat olla käytettävissä vain tutkimukseen tai muille ei-klinisiin tarkoituksiin.”
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061261
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94878Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466