Yhteis velka

Eu kusettaa Suomea, rahat loppu, pitäs säästää. Nyt Eu pakottaa osallistumaan uuteen yhteisvelkaan muiden hyväksi, milloin Suomi saa apua talous fomahtanut ja pitäs rahoittaa yhteus velalla matalan vefotason maita.
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei hätää Suomi maksaa nöyrästi ja kurittaa omaa kansaa korkeilla veroilla ja hinnat nousee pilviin., Nyt kovat pakkaset, tuulimyllyt ei tuota sähköä, kun ei tuule. Aurinko kennot ei tuota aurinko ei ole paistanut kuukausiin kennot lumen peitossa, voi olla tunti aurinkoa.

Äänestä

Ei EU mitään pakota, EU toimii demokraattisesti ja koska Suomi on ko. yhteisöön liittynyt ja hyväksynyt sen säännöt ja luovuttanut asiassa päätöksentekovallan EU:n päättäjille, luonnollisesti noin käy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eu kusettaa Suomea, rahat loppu, pitäs säästää. Nyt Eu pakottaa osallistumaan uuteen yhteisvelkaan muiden hyväksi, milloin Suomi saa apua talous fomahtanut ja pitäs rahoittaa yhteus velalla matalan vefotason maita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu