Upea muistomerkki hyvistä itä naapurin suhteesta.venäjä maksoi velkansa (edesmenneen)Neuvostoliiton tekemistä.ihan hyvä hyvyyttään.elekää aina parjatko itänaapuria, ja ryssitelkö.
Paatelan sulku
7
231
Vastaukset
- Anonyymi00001
Muistanko oikein että ekakerralla ei sulut menny kiinni.
- Anonyymi00003
Väärin muistat.olin ekalla kutsuvieras matkalla.
- Anonyymi00002
Polkupyöriä löytyi työntekijöiden "vesipiilosta" oli niputettu rautalangoilla ja upotettu järveen, pyörät olivat kaikki varastettu.
- Anonyymi00004
Minun onkeenikin tarttui matilan sillan korvasta polkupyörä,start family oli merkki.jäi niin mieleen.heh.
- Anonyymi00005
Ainoa hyvä noista oli se,että votkaa ostettiin usein,aholaitaa löytyi päivin öin.
- Anonyymi00006
Kiittämättömiä on ukrainalaiset, kun holodomorin jälkeen ukrainan teollisuus, maatilat ja kaupungit on neuvostoliiton rakentamia.
- Anonyymi00007
Huh huh ! Hae hoitoa heti !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585493Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334769Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1893467Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142586Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182298Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529