Asun vuokralla rivitalossa. Asunto on kylmä kovalla pakkasella. Vuokraa kyllä korotetaan todella paljon.
Kylmå asunto
5
205
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikä on huonelämpötila huoneen keskeltä rinnankorkeudelta mitattuna?
Se pitäisi olla vähintään +18 astetta. - Anonyymi00003
Rivarin pääty. Olkkari on jääkylmä. Olen takaoven koittanut parhaani mukaan tilkitä. Silti kylmä. Patteri kyllä lämmittää.
Tuulikaappi on kuuma.
Olkkarin päätyseinän komerot on kuin jääkaapit sisältä. Merkillistä napsuntaa kuuluu rakenteista, etenkin patterien/putkistojen. Se on hereillä pitävää, epäsäännöllistä napsahdusta.
Vain tältä kylmältä puolelta. Keittiössä napsumista ei kuulu.
Mistä napsuminen johtuu?- Anonyymi00004
Ainakin omassa rivariasunnossani napsumista aiheuttaa lämmitysputkiston veden lämpötilan vaihtelut. Ilmeisesti öisin lasketaan veden lämpötilaa ja vastaavasti päivisin nostetaan.
Onko viileän huoneen lämmityspatteri täysillä? Jos siinä on automaattitermostaatti, saattaa se olla jäänyt jumiin kesän jäljiltä joko kiinni tai melkein kiinni, jolloin se kyllä tuntuu jotenkin lämpöiseltä, muttei lämmitä tarpeeksi. Itselläni oli kerran näin.
- Anonyymi00005
Vuosikymmenet vallankahvassa roikunut kokoomus on tuhonnut koko maan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2743497Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1341899Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3001629- 801479
- 821476
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531176Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001150Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois711061- 631031
- 221007