Makuulaatikko

Mistä kannattaisi tehdä itselleen arkku. Mieleen tulee harmaantunut lauta jostain vanhasta heinäladosta.
Olisiko vielä muuta kierrätysmateriaalia mitä vois hyödyntää? Olisko ehkä käytöstä poistettu arkkupakastin?
12172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Polttareissa on vain pahviloota joka palaa nopeasti. Tuhkat pahviuurnaan ja johonkin männikköön.

2Äänestä

Suvimäen Klubitalolla voitaisiin ruveta opettamaan kävijöille ruumisarkun tekoa halvoista kierrätysmateriaaleista. Ennenvanhaan Seilin saarellekin mentiin omat arkkulaudat mukana.

Äänestä
  • Siellä tehdään vain positiivisia asioita ja työpainotteista päivää standardien mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siellä tehdään vain positiivisia asioita ja työpainotteista päivää standardien mukaan.

    Ketä kiinnostaa

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siellä tehdään vain positiivisia asioita ja työpainotteista päivää standardien mukaan.

    Kuolema, jos mikä on positiivinen asia kroonisesti sairaille mielenterveyskuntoutujille pääseepähän sitten edes sairauden ja köyhyyden kahleista.

    Äänestä

Pahvilaatikko oikein sopiva sulle

Äänestä

Pahvilaatikko ei ole oikein sopiva sulle

Äänestä
  • Minä syön maksalaatikkoa kesät talvet

    Äänestä

Ehkä risuja pohjalle johon on hyvä rötkähtää ettei pelkälle lautapinnalle.

Äänestä
  • Ihan sama teille köyhät

    Äänestä

Sehän riippuu ihan siitä mitä arkkua olisit tekemässä.
Jos ruumisarkkua niin siihen pitää materiaalien olla palavaa tai maatuvaa ainesta. Vanha lauta käy oikein hyvin ja vuoraamiseen sitten kirpparilta puuvillakangasta (lakanaa, verhoa). Itsekin tekisin jos olisi paikka missä voisin tehdä, eikä ole myöskään paikkaa missä säilyttää Olen kyllä ajatellut sitäkin että voisihan sen arkun pienillä muutoksilla tehdä ensin kirjahyllyksi, josta omaiset sitten poistaisi helposti ne hyllyt kun laittavat minut siihen ja krematorioon.

Äänestä

Raakalaudasta saa hyvä ruumisboxin. Ei maksa paljoa ja kyllä tuossa kelpaa maan alla köllötellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mistä kannattaisi tehdä itselleen arkku. Mieleen tulee harmaantunut lauta jostain vanhasta heinäladosta.
Olisiko vielä muuta kierrätysmateriaalia mitä vois hyödyntää? Olisko ehkä käytöstä poistettu arkkupakastin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu