Kuka idiootti keksinyt että video himmenee kun hiiri vähänkin liikahtaa, sama jos haluaa nähdä palkin. Etenkin kokoruudun kuvassa hankala katsoa ettei olisi himmeänä. Löytyisiköhän tuohon lisäosaa tai muuta konstia että saisi estettyä?
IS ja MTV-videot
6
189
Vastaukset
- Anonyymi00001
Varmaan sama idiootti, joka suurentaa OP:n verkkopankin tunnuslukulistaa. Nykyisin sitä ei voi kuljettaa mukana kun se ei mahdu mihnkään.
- Anonyymi00002
Eihän sitä mukana kannata kuljettaa muutenkaan kun voi joutua ryöstetyksi. Kotona helpompi nähdä hämärässä ja ilman laseja. Halutessan voi ottaa kopion ja pienentää.
Noihin videoiden hämärryksiin ei tehoa edes uBlock. - Anonyymi00003
Voithan ottaa listasta kuvan ja vaikka salata sen kännykässä jos haluat pitää välttämättä mukana.
- Anonyymi00004
IS:n videopalveluun saa blokkerin, joka estää kaikkien videoiden näkymisen: Käytän sitä, koska lehdessä ei kuulu olla videoita!
- Anonyymi00005
Riittää kun saa estetyä etteivät pyöri automaattisesti, mutta tuo himmennys pilaa, melkein mahdoton katsoa täydessä koossa., sitten vielä isot tekstilaatikot, nomaali tekstitys riittäisi. Usein sama video monessa jutussa samasta aiheesta ja ne Nopeat ovat täysin turhia tai pitäisi olla omassa osiossaan.
IS on muutenkin perseestä, politiikka jutut ovat myös kotimaan uutisissa, samoin monet jutut alueuutisissa ja siirtyy turhaan niihin. Samat otsikot moneen kertaan, äsken vasta yksi 7 kertaa ja jopa peräkkäin sen alkuperäisen uutisen kanssa. Samasta aiheesta myös monta uutista päivän aikana vaikkei olisi mitään uutta, kerran laskin 13 ja samaan syyllistyy myös IL.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892