Itse en kyllä jakanut. Nykyään olen vakaassa parisuhteessa,kun lapset alkavat olla aikuisuuden kynnyksellä. Olin hyvin tarkka,jos edes kahville suostuin. Vastuullisuus: Vastuu lapsista tekee monista varovaisempia sen suhteen, kenet he päästävät elämäänsä.
Tarpeet ja toiveet: Jotkut yksinhuoltajat saattavat kaivata rentoutumista ja läheisyyttä ilman sitoutumista, kun taas toiset etsivät ensisijaisesti vakavaa kumppania ja uutta perheenjäsentä.
On tärkeää kohdata jokainen ihminen yksilönä eikä tehdä oletuksia hänen seksuaalisesta halukkuudestaan pelkän perhemuodon perusteella. Kunnioitus ja avoin viestintä ovat avainasemassa kaikessa deittailussa.
Joillakin käsitys että yh jakaa persettä
Anonyymi-ap
3
152
Vastaukset
- Anonyymi00001
Enemmän olen nähnyt naimisissa olevia naisia etsimässä baarista panoja kun miehet kauempana töissä!
- Anonyymi00002
Monet yksinhuoltajat keskittyvät mieluiten omaan hyvinvointiinsa, uraansa ja lastensa kasvatukseen ilman parisuhteen tuomia lisävelvoitteita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899