Sain pienen aivoverenvuodon ja näkökenttääni tuli pieni kohta misssä en näe mitään. Vasemmalla puolella. Menetin ajo-oikeuden 3 kk ja sitä ennen on silmälääkäri.
Siis onkohan mahdollista, että näkökykyni paranee, kun ei heti viety kokonaan korttia? Olisiko jollain kokemusta asiasta ja kertoisi onko levosta tai silmien jumpasta apua näkökentän palautumiseen?
Lepo vai jumppa
Anonyymi-ap
1
323
Vastaukset
- Anonyymi00002
Aivoinfarktista ja -verenvuodosta saa aina lakisääteisesti vähintään 3 kk ajokiellon. Näkökenttäpuutos voi korjaantua, jos vaurio aivoissa pieni. Vaurio on siis aivoissa, ei silmässä eli sikäli silmän lepuuttamisella tms. ei ole merkitystä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761715
- 108977
- 87834
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19663- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439