Huhut kertoo että ois nyrkit heilunu vanhoista huuteluista. Liekö perää.
Tervabaarin boxing night
Anonyymi-ap
874825
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 87
Vanhimmat
Kustiko siellä riehaantui?
Päättykö ratkaisemattomaan vai nähtiinkö knock-out?
Käräjillä kuulemma ratkaistaan
Oliko se Rocky IV missä Rocky löi sitä kommunistia turpaan?
Rock'y VI Aki Kaurismäen lyhytelokuva vuodelta 1986. Mikä muuten oli mode tässä kommentissa sääntöjen vastaista kun poistit?
Simpsoni oli kuulemma reiluna miehenä antanut monoo kylkeen kun toinen ollut maassa. Mitä muutakaan voi idiootilta oottaa.
Ei kouluaikana uskaltanut edes tupakkia polttaa ammattikoululla, ei oo sitten pelle aikuistunut VANHA UKKO.
Kustaan siipeilijä My best frend.
Se ero heissä että toinen 💰🛥️🚁 ja toinen ex 🚕
Ei uskaltanut tupakkia polttaa ammattikoulussa? Eikö ees vetää kevytmentholista poskareita? Puolikasta pätkäcoltista? Johan on.
Ehkä kannattaa ootella tutkinta ja käräjät kun monenlaista versiota liikkuu. Että ois porukalla piesty ja vittuiltu ensin. Mikäpä se syy sitten ollukkin niin melkosen noloo.
Naamiot on riisuttu ja ihmisten todelliset kasvot tulevat näkyviksi. Jep, eipä ois uskonut.
Siis ketkä tapelleet??!
Raha puhuu tai sitten nyrkit. Ehkä molemmat jos juttu etenee käräjille asti. Saattaahan se olla, että menneet painetaan villasella ja asiat sovitaan reilusti kättelemällä. Kerrankos sitä poijjaat tolleen.
Suomessa normaalimuotoinen ja törkeä pahoinpitely ovat aina virallisen syytteen alaisia rikoksia eli virallisen syyttäjän tulee nostaa syyte, vaikkei asianomistaja tahtoisikaan.
Toivottavasti tutkitaan ja jos syyllisiä todetaan, he saavat ansionsa mukaiset rangaistukset. Silminnäkijöitä luulisi tapahtumille löytyvän.
Niin ketkä siellä ottelivat?
Bart &Lisa Simpson
iha ok, mut ootko kattonu simpsonit sarjasta jakson himo läski homer :D siinä esiintyy koko simpsonit perhe eli myös bart simpsons homer poika fanit saavat nauraa ja naurattaahan se tietty myös vaikka homerin läski kuteet ja muut :D kannattaa kattoo nopee
No nyt meni pisteet tältä kaverilta vaikka en tiedä oikein ketä olleet. Milloin on käräjät? Väärin tehty ja toivotaan että tekijät saa kunnon tuomion ja toinen osapuoli kunnon korvauksen. Ukrainaan pitäisi tällaiset katutappelijat laittaa niin loppuu se vouhotus ja öhötys. Saattaisi olla aika hiljaista poikaa, kun oikeus antaisi tuomion sivilipalveluksesta 3kk joka suoritetaan Ukrainassa Ukrainan avuksi.
Vois luulla että noitten nyrkin heiluttajien/potkijoiden yhteinen kaveri sai vain yhden kohtalokkaan iskun ja elämä oli siinä, ei hirveän montaa vuotta ole vielä aikaa siitä mutta toivottavasti muistuu nyt mieleen.
Eli mitään ei ole opittu, vanahat ukot luulee olevansa nuoria kukkoja.
Ihan turha tänne kirjoitella jos nimet on tyyliin herra x ja neiti c tekivät sitä ja tätä. Uskottavuus on täysi nolla.
Tupssahan aiemmin luki han selvästi🥸
Purola Baarin lounaalla tuntu naapuripöydän ukot tästähi puhuvan. Kuulosti kun ois osapuolilla vanhat jutut jääny setvimättä.
Mitähän lie ne vanhat jutut? Ettei olisi mennyt teinihommiksi ja käyty toisen naista liikaa Terva Baarin tiskillä jututtamassa. Miten uhrille oli käynyt?
Vanhat pisnekset, näkemyserot, väärät muijat, some..... onhan näitä mitä milloinkin. Paljonko tuohon tarttee jos vituttaa ja tappeluksi menee. Turha tätäkään paisutella kun sen pahemmin kelleen oo käyny.
Ei monikaan tiedä, kuka on simpsoni?
Ettekä menetä yhtään mitään
Viikonloppu lähestyy... kohtaavatko he uudestaan kajaanin yössä... täyttyykö terwa-areena... nähdäänkö ringside-paikoilla julkkiksia...
Jos näkyy niin toisella ois massia ja toisella suvun huuhtelema ääässi kokeile rahalla sovittelua 🤡
Virallisen syytteen alaisiin rikoksiin massi ei vaikuta mihinkään muuhun kuin sakkojen suuruuteen.
Köyhät jonoon niin massimiehet saa lyödä koko rahalla!
On niitä ennenkin Poliisi jättänyt tutkimatta kun asianosaiset kertoo heti sellaiset tarinat ettei kannata alkaa tutkimaan ja jos ei muita todistajia tai nekään ei kerro oikein mitään.
Näkeehän sen tapahtuneen valvontakameroista... kait sellaiset kaikissa baareissa on...
No laittakaa nyt edes näiden herrojen nimikirjaimet.
Kustaa
Ja toinen osapuoli?
Simpson Kustaa päässä
Vuokrasaatavia konkurssipesästä peritty.
Vai semmonen keissi. Saikohan omasa pois vai joutuko palauttamaan liikaa maksettuja...
kuulema pieru haissut ottelun aikana
Kyllä!
Kumpi voitti
Onkohan baarissa edes ammattilaisia töissä? Olisi joskus mukavaa nähdä tarjoilijoita edes yksi hymy. Tunnelma kuin hautajaisissa....
Niin metsä vastaa kuin sille huutaa. Minua ovat aina palvelleet ammattitaitoisesti ja hymyillen.
Ne karaokevehkeet joutas pois. Paskaa mölinää ja toinen toistaan surkeempia esityksiä niin vähemmästähi tekee mieli vetää pataan.
Oisko helpompi lähtee itse pois jos sillä hetkellä ei kestä kuunnella karaokea. Tai jos se kaikilla on mölinää se laulu niin voihan sinne itse mennä mikin varteen näyttämään laulutaitojaan;)
Monessa tappelussa juurisyy on karaoke. Se pitäisi kieltää haitallisena vieraslajina.
Ei se mälinä miksikään muutu vaikka itse menisi näyttämään laulutaitojaan. Onhan se älyttömän kuullosta kun känninen ukko laulaa muutaman tahdin jäljessa jotain biisiä; pakko lähteä pois ja kyllä, en tule enää takaisin. Mutta eiköhän se takaterva olekkin tarkoitettu noille,,,,
Aika mallikkaasti rönsyilee itse asiasta tämä aihe👍👍👍👍🫣🫣
Niimpä tekkee. Oliko siis alunperin niin, että Terva-pubissa annettiin jollekkin turpaan ja monen ukon voimalla? Syynä jotku vuokrasaatavat taikka netissä huutelu. Sekin vielä että vanhoja ukkoja ollu kaikki.
Ei ollut mitään nettihuutelemisia. Konkurssiin menneen yrityksen maksamattomia vuokria nyrkillä perittiin. Kaverit auttoivat tehostamalla.
Minkä firman?
Kyllä oli myös nettihuutelua, tosin hoksasi poistaa kun selvisi kännistään.
oteltiinko ottelussa nahka vai kumihansikkaat kädessä?
Kärpäsestä härkänen koko juttu. Vähän uhoa, pullistelua ja tönimistä eikä muuta. Ei etene käräjille eikä tartte ees sovitella. Näin kuulin luotettavista lähteistä.
Oliko persuja ja oliko pistoolit völjyssä?
junkjunk
Milloin tämä on käräjillä? Pitää mennä paikan päälle seuraamaan.
1.5.2026
1.5. On kommunistien vappumarssi, ehkä 20 metriä pitkä.
Totuus on että syytön laitettiin rautoihin ja vietiin boxiin. Kamerat kertoo totuuden.
Tämä mainitsemasi ”viattomana” putkaan viety keski-ikäinen mies haastoi riitaa ja rähisi Terva Pubissa koko illan ja hyökkäili ilman syytä toistuvasti uhrinsa kimppuun. Kun tilanne jatkui ulos, niin he pahoinpitelivät ja potkivat vielä eläkeläis-ukon porukalla sairaalakuntoon. Siinä koko totuus.
Onneksi tämä kaikki selviää käräjillä. Sitä ennen ei kannata ketään syyllistää koska voi olla näin että syytön pistettiin rautoihin.
Kuulin että toisella oli ottelun aikana ainakin köntsät housussa!
Nimiä kehiin. Mikä ex yritys
Taksikuski
NO ei ole!
Potkimassa oli
No ompaa sama kuski tahi autoilija, feikki ukko, vanha Barta.
Liittyykö teippausfirmaan?
Jep
Sovintopainit Kajanuksessa 14.2. - oisko hyvä ajatus?
Pääpukarit voisivat painia paidatta sekä ylävartalot öljyttyinä
Pasimpson
Ihan spede
Jos nyt nimikirjaimet edes saisi, ketkä herrat painineet.
Ainakin Pertti Ukkola, Montreal 1976.
Kusipallero
Miten ottelijoilla menee? Vieläkö suut käy?
Laittakaahan tänne oikeuden päätös sitten kun kun tulee kaikki julkiseksi.
Joko tämä kävi käräjillä ja nimet tuli julkiseksi? Tänne vaan tietoa. niin tietää ketä näiden sarjakuvahahmonimien taakse kätkeytyy.
Asia kuuluu sovitun hiljaisuudessa.
Just kuulin että ei ole
Saman kuulin... Jotain outoa tuossa tuntuu olevan kun kuulemma uhrilta vaaditaan isoja korvauksia... herää kyllä kysymys miten kaikki lopulta menikään eli kuka lopulta olikaan uhri ja kuka aloitti ja miksi. Melko sekava soppa.
Joko tämä kävi ratkaistavana raastuvan oikeudessa?
Simpsoni oli uhonnut pieksävänsä kaikki ketkä kommentoi täällä. On se pahis kyllä
Millä ikenillä?
Nyt kun tori on valmiina niin vois järjestää ihan tapahtuman missä tämä Spede saa pääsisi kunnolla naurun alaiseki, sehän tori on muutenki tuttupaikka sille.
night on bar