Korvaako robsonit telivedon puutavarahommissa.
Korvaako robsonit telivedon
6
300
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kylla kylla hyvin ruopii .
- Anonyymi00002
Aika hyvin pelaa, hitsasin hiukan lisää kanttia rulliin niin kyl menee!
- Anonyymi00003
Ei ne huonoja ole mutta kyllähän tuo 5 akselinen vaunu alkaa jo telivetoa huutamaan.
Kyllä rullallekkin on paikkansa ja meneehän se liukkaalla syksyisellä metsätiellä paremmin kun on 4 puhdasta kuviota. - Anonyymi00004
Kyl ropsonit on hyvät, saispa viel hytraulikan vetoavuksi siihen jotennii tehtyy
- Anonyymi00005
Moneen merkkiin saa etu akseliin hydraulisen etuvedon. Se trippeli ja nostoteli rullilla ois kyllä aika kova yhistelmä. Ainoo miinus siinä hydrauli keulassa että veto loppuu n 30kmh kohdalla ja ei oo "lukkoa"
- Anonyymi00006
Eipä niille nykyään oo käyttöä, kun kaikki aja telivetoautoilla. Ennen vanhaan oli hyvä varuste kun oli nousuteli autot..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261790
- 1171300
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401120- 491019
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni56972- 130940
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v245923Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77796Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58789Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla179760