datakeskukset

Anonyymi-ap

Korruption kautta datakeskukset saa lähes ilmaista sähköä joka laskutetaan kuluttajille.

Vie jo yli 20% sähköstä. Siksi maksamme 100 kertaista hintaa tuotantokuluihin nähden. Entä jos tämä virkamiesten korruptio korttitalo paljastuu?

1

194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      En tiedä enää mitä Suomi ja sen eduskunta ajattelee.... Omaa parastaan, henkilökohtaisesti jokaiselle kansanedustajalle? Tänne suunnitellaan datakeskuksia jotka käyttävät n. 50 000 - 60 000 ihmisen normaalin sähkönkulutuksen vuodessa - kevät-kesä.syksi-talviaikoina. Mitä jää käytettäväksi tavalliselle asukkaalle siinä maakunnassa ja verkkoyhtiön kuningaskunnassa? Tyhjää täynnä oleva sähköjohto?
      Uutisten ja radiokeskustelujen perusteella on tiedossa, että näitä keskuksia operoi alle 10 ihmistä. Isolla palkalla. Todennäköisesti asiantuntijoita myyjämaasta - hehän tuntevat koneet. Kyläläiset nuoleskelkoot näppejään ja muuttakoon muualle, kyllä Suomi maksaa!

      Suohon vaan koko päättjäjoukko. Kukaan heistä ei suostu asumaan tuolla datakeskuksen alueella, jollei eduskunta maksa heidän sähkölaskujaan.

      Pitäiskö muuttaa Ruotsiin?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      157
      3250
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3022
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      112
      1535
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      150
      1264
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1097
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1037
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      989
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      43
      896
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      893
    Aihe