Nöyryytys koulussa

Muistelija

*perustuu tositapahtumiin*


Välitunti on päättynyt. Me oppilaat olemme kokoontuneet luokan oven eteen odottamaan, että opettaja tulee päästämään meidät sisään ja tunti alkaa. Historianopettajamme on tunnettu siitä että hän saapuu aina opettajista viimeisenä tauolta. Nytkin kaikkien muiden luokkien opettajat ovat jo päästäneet oppilaat tunneille, meidän luokkamme on viimeinen joka odottaa. Oppilaita se ei tietenkään haittaa, vaan he nauravat, nahistelevat ja juttelevat koulun muuten jo lähes autiolla käytävällä. Tai ainakin jotkut tekevät niin, minä seuraan sitä kaikkea melkein kuin sivustakatsojana, en ole koskaan ollut mikään ilopilleri, vaan vakava ja hiljainen, ehkä vähän yksinäinenkin poika. Pojat ja tytöt ovat omissa ryhmissään. Katselen sivusilmällä luokan tyttöjä. Jotkut pojat juttelevat heidän kanssaan huolettomasti, minulta sellainen ei tahdo onnistua.

Äkkiä huomaan, että eräs tytöistä katselee minua. Käännän oman katseeni poispäin melkein pelästyneenä. Hän on Jenni, yksi luokan kaunottarista. Olen monesti salaa ihaillut hänen sorjaa vartaloaan ja kauniita kasvojaan. Jenni on omasta vetovoimastaan tietoinen nuori nainen, ja myös melko estottoman maineessa. Hän ei ole koskaan osoittanut mitään kiinnostusta minunlaiseeni ujoon poikaan. Kun kohotan uudelleen katseeni, hän katsoo yhä minua, mutta huulille on ilmestynyt tietäväinen hymy. Jenni alkaa kävellä minua kohti lanteet keinahdellen, itsevarmasti hymyillen, mutta hänen katseensa tuo mieleen nälkäisen pedon, joka on saanut näköpiiriinsä helpon saaliin.

Jenni kävelee hitaasti suoraan eteeni.
-Katseletko sinä tyttöjä täällä, vai?
Hänen äänensä kantaa yli luokkatovereidemme hiljaisen puheensorinan. Sekä tyttöjen että poikien keskinäinen keskustelu vaimenee hieman, katseet kääntyvät meidän suuntaamme. Jenni on aivan edessäni, katsoo suoraan silmiin ja sanoo tällä kertaa hiljaa, niin että ehkä vain minä kuulen sen:
-Taidat olla puutteessa…haluaisitko päästä naimaan minua?
Jenni tarttuu kädellään minuun ja alkaa tunnustella hauistani, hänen tiukan paitansa peittämät rinnat kohoilevat hengityksen tahdissa. Tytön parfyymin huumaava tuoksu nousee sieraimiini. Tunnen jalkovälissäni äkillistä painetta, kun kaluni alkaa hiljakseen kovettua vasten tahtoani. Tajuan että kaikki luokkatoverimme katselevat nyt meitä. En ole koskaan ennen ollut kenenkään tytön kanssa seksuaalisessa kanssakäymisessä, en kahdestaan enkä muiden silmien edessä, joten minulla ei ole aavistustakaan siitä mitä tehdä. Saatan melkein tuntea miten syvänpunainen väri leviää kasvoilleni Jennin käden hyväillessä minua, oloni tuntuu epämukavalta ja hämmentyneeltä . Mutta Jenni painautuu vielä hieman lähemmäksi niin että tunnen hänen rintojensa koskettavan minua, samalla kun käsi siirtyy hauikselta alaspäin ja koskettaa hetken vaivihkaa, kuin vahingossa jalkoväliäni. En voi mitään sille että kullini paisuu, tunnen sen paineen haaroissani ja miten se alkaa nostaa housujeni etumusta ylöspäin. Jenni luo nopean silmäyksen alas ja katsoo sitten taas silmiini, näen hänen hymyssään omahyväistä tyytyväisyyttä. Hän perääntyy hieman niin että jalkovälini on koko luokan näkyvillä, mutta kuljettaa nyt kättään rintakehälläni, samalla puhuen silkinpehmeällä äänellä.
-Tekeekö mieli? Et ole tainnut koskaan päästä panemaan...
En saa sanotuksi mitään muuta kuin jonkin epämääräisen ynähdyksen. Tiedostan liiankin hyvin että kaluni on nyt täydessä erektiossa ja että kaikki luokkatoverini näkevät sen varmasti. Kuulen kikatusta tyttöjen joukosta. Tunnen olevani enemmän häpeissäni kuin ehkä koskaan ennen, mutta se ei estä kaluani seisomasta kivenkovana, housuissani näkyvästi pullottaen. Huomaan että Jennikin on kiihottunut, hänen nänninsä ovat kovettuneina tiukan paidan alla. Tajuan jossain mieleni syvyyksissä että hän ei ole kiihottunut minun takiani, tai kaluni takia. Hän nauttii minun nöyryyttämisestäni ja sen tuomasta vallan tunteestaan.

Opettaja ilmestyy käytävän päähän ja kävelee meitä kohti. Jenni hymyilee minulle vielä kerran voitonriemuisesti ja perääntyy sitten. Minä käännyn poispäin opettajasta suoraan luokkatovereideni suuntaan kalu edelleen näkyvästi kohollaan. Opettaja avaa luokan oven, minä astelen muiden mukana luokkaan jalkoväliäni parhaani mukaan peitellen. Tunnen itseni nöyryytetyksi ja alistetuksi.

5

21329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voivoivoi

      onko pikku terska noussut?

      • kuningas

        onko pikkusella nysäkulli päässy nousemaan voi harmi


      • kuningas kirjoitti:

        onko pikkusella nysäkulli päässy nousemaan voi harmi

        Pitääkö mennä kiusaamaan ja vittuilemaan toisille? Jos on totta, niin ihan varmana helvetin noloa, varsinki ujoille! Kasvakaa aikuisiksi!!


    • tbr

      ilkeä tyttö! ehkä mielenvikainen..

    • nusassu

      sitä peppuun siinä kaikkien edessä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      71
      5545
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      273
      4866
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      40
      3174
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      3004
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      103
      2630
    6. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2102
    7. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      336
      2062
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      65
      1781
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1546
    Aihe