Tintsu Päijänteellä, Tintsu mökillä, Tintsu Ruotsinristeilyllä, Tintsu Kirkkonummella, Tintsu siellä ja Tintsu täällä, kun ei ole tuolla.
Hauskaa .... Sinulla Posso varmaankin on kuva aijattavaksi concorde lennoltasi?
Tintsu lasten ja isukin kanssa kotihotellin uima-altaalla.
Hauskaa .... Sinulla Posso varmaankin on kuva aijattavaksi concorde lennoltasi?
Tintsu lasten ja isukin kanssa kotihotellin uima-altaalla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ja kyrvånsyylå posson kattilassa!!
Nyt menee hyvin, grattis, alta kahden minuutin, olet Junttien nopein.
Onko digikuvaa tarjolla, onko?
Aika arkisia kuvapyyntöjä. Paljon komeampaa olisi nähdä Pasanen Concordessa tai öljyministerien yksityisjetissä. Jokainenhan nyt ruotsinlaivoilla on ollut ja järvellä ja niihin pääsee pikku budjetilla.
Minkähänlaista keittiömestarin on kokata yksityiskoneen keittiössä, jos sattuu ilmakuoppia olemaan matkan varrella? Ne kun yksityisjetit eivät ole mitään laajarunkokoneita.
Massa ja inertia: Pienemmillä ja kevyemmillä suihkukoneilla on vähemmän inertiaa, mikä tarkoittaa, että ne eivät pysty "työntämään" turbulenttista ilmaa yhtä helposti kuin raskas matkustajakone, mikä johtaa selkeämpiin töyssyihin ja tärinään samassa ilmataskussa tämän The Aviation Factoryn mukaan.
Siipien kuormitus: Pienemmillä lentokoneilla on usein pienempi siipien kuormitus (pienempi paino siipipinta-alaa kohden), minkä ansiosta ilmavirrat voivat kohdistaa huomattavamman voiman koneeseen.
Saattaapi ne Pasasen ex-rouvan sopat hieman läikkyä siellä ja jää öljysheikit ilman ruokaa lennon aikana. Siksipä ne annokset valmistetaan maassa keittiössä.
Saattaa Pasasen maksakin olla vuoronperää lattialla ja koneen katossa, jos ei kureliivit päällä!
Hommaa kattilakamu oma Tintsusi.
Missäs se vaimo on kun ei ole vilaustakaan näkyynyt sitten sen jälkeen kun Suomeen muutitte? Sormukset toljakkeen omassa sormessa, vaatinut ne pois vaimoltaan kun tämä ei suostu asumaan saman katon alla,
Facebook muistutti kymmenen vuotta vanhasta julkaisusta. Kuka tunnistaa staran?
https://ibb.co/C5Kk4kXw
Miten on kyrvånsyylån tuoreet fotot chiang main kattilasta??