Kävin seksuaaliterapeutilla. Olen transsukupuolinen. On helpotus, kun tunteille tuli selitys. Minua alkoi vaivaamaan se oliko isä transsukupuolinen. En voi häneltä kysyä, koska hän on ollut haudassa 17 vuotta. Hänellä ei ollut tytärtä,mutta hän oli kiinnostunut Prinsessa Ruusunen sadusta.
Olen transnainen
6
431
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kai epäilyllesi nyt sentään joku muukin peruste oli?
Seksuaaliterapeutti ei voi kertoa kenellekään onko tämä transsukupuolinen, se on itse tiedettävä.- Anonyymi00002
On muitakin perusteita.
- Anonyymi00003
Todennäköisesti homomies, jolla vaikeuksia hyväksyä homoutensa. Ainoastaan heikon mielenterveyden omaava voi alkaa uskoa olevansa trans ja näkemään merkkejä siitä joka puolella. Pitkä terapia tarpeen jos on yhtään älyä päässä.
- Anonyymi00004
En tiedä tuosta, näin voi olla. Vaikea sanoa, kun elämme maailmassa, jossa asiasta ei ole faktatietoa. Itselläni on kaksivuotiaasta lähtien ollut tunne, että minulla olisi kuulunut olla penis. Kävin prosessin läpi parikymppisenä ja kun minut alettiin nähdä ihmisenä, jolla oletettavasti on penis olen tullut ihmisten kanssa toimeen ja tullut nähdyksi oikein. Mutta on myös täysin mahdollista, että olen mielenterveysongelmainen. Mieluummin kuitenkin käyn töissä ja tulen ihmisten kanssa toimeen kuin olisin se aiempi äksyilijä, joka ei suostunut käymään töissä eikä olemaan kenenkään kanssa edes tekemisissä.
- Anonyymi00005
Ristiriitaisesti toteat olevasi nainen, mutta isälläsi ei ollut tytärtä.
- Anonyymi00006
Ehkei kannata vinoilla myöhäisherännäisille. Varmasti hän tarkoitti ettei isällä ollut juridista tytärtä. Kun on koko ikänsä tullut nähdyksi poikana ja miehenä on vaikea alkaa hahmottaa, että minulla on todella oikeus mieltää itseni isäni tyttäreksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2901060Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3481022Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808