Aki Samuli: Tämä laulu on totta

Miten menee sanat toisen säkeistön lopussa? "Tämän meren ja neidon jos vain omaksi saan / Tahdon rannalle tulla ja sun maailmaan/ ????? / Tahdon uskaltaa olla sun purtes ja vees.
3334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämän meren ja neidon
jos vain omaksi saan.
Tahdon rannalle tulla
ja sun maailmaan.

Miehen hiuksissa hymy
silmät naurussa teet.
Tahdon uskaltaa olla
sun purtes ja veet.

2Äänestä
  • Kaunis biisi mutta ei Akin suusta

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten menee sanat toisen säkeistön lopussa? "Tämän meren ja neidon jos vain omaksi saan / Tahdon rannalle tulla ja sun maailmaan/ ????? / Tahdon uskaltaa olla sun purtes ja vees.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu