Mitä työtä voi ottaa ensinnäkään vastaan

Anonyymi-ap

ellei mitään edes tarjota ?

7

308

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Pahoin pelkään että Työllisyyspalveluista on tulossa karenssin uhalla ilmaistyötä usealla erilaisella nimellä tottakai.

    • Marjanpoiminta on ajankohtaista juuri nyt.🍓🫐🪣

      • Anonyymi00002

        Kyllä käpyjä voi kerätä ympäri vuoden! Köyhät kyykkyyn!


    • Anonyymi00003

      TE toimisto on turha toimisto. Virkapummien suojatyöpaikka...

    • Anonyymi00004

      No voi voi. Näin olen itse poikkeuksetta elämän varrella saanut töitä: olen hakenut töihin. Jopa kävelemällä puljuun, ja etsinyt työhönottajan käsiini. Hauska oli kuulla peruste myöhemmin, millä oli ottanut hommiin. Minulla ei ollut pitkiä lakattuja kynsiä, vaan terveet kädet.
      Yhteen olisi jo heti haastattelun jälkeen pitänyt jäädä töihin( piti hakea kotikonnuilla vähän vaatteita ja muuta vielä). Yhteen pääsin niin että kämppäni oven väliin oli tuotu muistilappu, jossa luki, töitä. Epäselvä allekirjoitus, mutta puh.nrosta sain selvää.
      Muitakin hakemuksella ihan haettuja paikkoja ollut, ja liiketoiminnan myynnin mukana siirtymistä.
      Sekä jotain ihan pikkutöitä joskus.
      Eli, työtä pitää tavallaan etsiä kaikilla keinoilla. Edelleen pätevä on käydä näytillä firmoissa. Kohtelias soittaa ensin. Eikä ruokatunnin aikaan..

      • Anonyymi00005

        Näin työnantajana joudun kumoamaan monet asiat mitä kirjoitit. Älä tule käymään ilman kutsua, älä soita. Se kädenpuristuksella töihin on jotain 80-lukua. Laittakaa vain ja ainoastaan hakemus netin kautta ja ME otamme yhteyttä mikäli näin on tarvetta.


    • Anonyymi00006

      Odota vielä kyllä sinulle tullaan kotiovelle tarjoamaan banaanilaatikkolafkan vahtimestarin vakanssia tarjoamaan kansanedustajan palkalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2027
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1184
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1035
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      719
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      668
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      610
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      465
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe