Reza Pahlavi oli vielä viime vuonna Islamilaisen tasavallan äänekäs vastustaja.
Tällainen on monarkian kannattaja, joka haluaa (muka) demokratiaa
https://yle.fi/a/74-20168507
"En äänestäisi, vaikka henkeni riippuisi siitä"
14
156
Vastaukset
- Anonyymi00001
Isänsä Persian shaahi oli raaka oikeisto diktaattori USA n tuella .
- Anonyymi00003
Tuomioja on kasvattanut parran ja hän ei ole tehnyt sitä tyhjästä vaan tarkoituksella
Hän tulee ilman muuta olemaan varteen otettava ehdokas - Anonyymi00013
Anonyymi00003 kirjoitti:
Tuomioja on kasvattanut parran ja hän ei ole tehnyt sitä tyhjästä vaan tarkoituksella
Hän tulee ilman muuta olemaan varteen otettava ehdokasHöhö.
- Anonyymi00002
Erkki Tuomioja on myös vahvana ehdokkaan maan johtoon
- Anonyymi00008
Pelkäätkö ettei sua valitakaan?
- Anonyymi00011
Anonyymi00008 kirjoitti:
Pelkäätkö ettei sua valitakaan?
Varmaankin....
- Anonyymi00004
Jos vallankumous onnituisi yksi maailman pahiten ihmisoikeuksia
polkeva hallinto olisi poissa. Se muuttaisi monta asiaa.
Alueen aseellisilta terroristijärjestöiltä katoaisi tukipilari.
Venäjä ja Kiina joutuisivat tekemään strategiset laskelmansa uusiksi.- Anonyymi00005
Kauan kesti, ennen kuin Suomessa alettiin puhua Iranin terroristien tukemisesta.
Kyllä nämä vanhat ukot maapallon vielä hävittää.. - Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kauan kesti, ennen kuin Suomessa alettiin puhua Iranin terroristien tukemisesta.
Kyllä nämä vanhat ukot maapallon vielä hävittää..Joo ei eliittiukko Tuomioja ole enää muuta kuin höyrynä kartanossaan Tuu sulassa kelluu
- Anonyymi00007
Venäjältä häviäisi myös "tukipilari".
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Kauan kesti, ennen kuin Suomessa alettiin puhua Iranin terroristien tukemisesta.
Kyllä nämä vanhat ukot maapallon vielä hävittää..Ei pidä paikkansa ja onhan se valituneilla ollut tiedossa.
- Anonyymi00012
Anonyymi00007 kirjoitti:
Venäjältä häviäisi myös "tukipilari".
Se olis hyväm asia.
- Anonyymi00015
Anonyymi00007 kirjoitti:
Venäjältä häviäisi myös "tukipilari".
Kyllä.
- Anonyymi00014
Kaatakaa diktatuuri!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1128029Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4027214Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804504Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294239Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032659Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332405- 1032402
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps202069Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-02060Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11947