Leo Savioja

Tuskin paljon voidaan todistaa. Huhuja olen kuullut hänen murhapaikastaan. En tiedä. Luultavasti vain yksi hänen kuolinhetkellään läsnä ollut elää. Enää en voi vaieta.
41270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vaieta, niin miksi et kerro tietojasi poliisille, jos tiedät sen henkilön joka on kuolinhetkellä ollut läsnä. Jos asiasta on kohta 40 vuotta kulunut, niin eiköhän hitto vieköön ole jo aika avata se suu eikä itsekseen hautoa asiaa.

Äänestä
  • ja näin vanha tapaus on???

    Äänestä

  • Kerro itse. En voi kertoa, koska todistaa en voi. Vahvat huhut liikuvat, että Leku kuoli Mossen takapaksin kantta lyötäessä hänen puolittain ollessaan sisällä.

    Läsnäolijoista toinen tapettiin myöhemmin.

    Äänestä

Otettiin tutkintaasn. Miksi ei Saviojan juttu?

Leon ainoa synti oli tupakan kerjääminen ja viinan. Palkaksi hän soitti viuluaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valitettavasti aikaa on kul... kirjoitti:

Tuskin paljon voidaan todistaa. Huhuja olen kuullut hänen murhapaikastaan. En tiedä. Luultavasti vain yksi hänen kuolinhetkellään läsnä ollut elää. Enää en voi vaieta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu