Millainen työpaikka? Katsoin tuon ylen julkaisun ja ei kovin vakuuta
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
Älä mene. Paljon käyntejä, kukaan ei vastaa mitään. Asiakkaat vaarassa!!
- Anonyymi00002
Minun isä ei saanut ollenkaan insuliinia. Ei oltu tarkastettu onko ruokaa kaapissa. Tämä huhtasuolla jyväskylässä
- Anonyymi00003
Äitini luona kävi niin monta hoitajaa.. Osa ei osannut suomea. Haavanhoito ei onnistunut. Joutui osastolle verenmyrkytyksen takia. Kukaan ei vastannut viesteihin.
- Anonyymi00004
Olin tuolla Huhta suolla töissä. Lääkkeitä varastettiin ja niistä kun teki ilmoituksen mitään ei tapahtunut. Käyntejä ei tehty, asiakkaat ei saaneet lääkkeitä . Tämä Ylen juttu on vaan jäävuoren huippu!
- Anonyymi00015
Tämä tilanne ei voi jatkua. On käsittämätöntä, kuinka monta virhettä vielä pitää tapahtua ennen kuin joku puuttuu asiaan. Lääkkeiden ja kaikki muut tehdään jatkuvasti virheitä, ja pian joku asiakas voi oikeasti menehtyä niiden seurauksena. En ymmärrä, miksi kukaan ei ota tätä vakavasti. Tämän yrityksen toiminta pitäisi keskeyttää ja alueelle tuoda toinen toimija – tai palauttaa palvelut hyvinvointialueen omiin käsiin. Tilanne on katastrofaalinen.”
- Anonyymi00018
Anonyymi00015 kirjoitti:
Tämä tilanne ei voi jatkua. On käsittämätöntä, kuinka monta virhettä vielä pitää tapahtua ennen kuin joku puuttuu asiaan. Lääkkeiden ja kaikki muut tehdään jatkuvasti virheitä, ja pian joku asiakas voi oikeasti menehtyä niiden seurauksena. En ymmärrä, miksi kukaan ei ota tätä vakavasti. Tämän yrityksen toiminta pitäisi keskeyttää ja alueelle tuoda toinen toimija – tai palauttaa palvelut hyvinvointialueen omiin käsiin. Tilanne on katastrofaalinen.”
Totta , ei oikein asiat toimi !!!
- Anonyymi00005
Onpa heillä paljon ylistäviä sanoja netissä? Ei voi kuin nauraa. Todellisuudessa asiakkaat hoidetaan huonosti. Vakavia virheitä
- Anonyymi00006
Lääkeluvattomat hoitajat antaa lääkkeitä ja pistelee insuliineja, käyntiajat ylimitoitettu jotta saadaan nyhdettyä asiakkailta mahdollisimman paljon rahaa eikä niitä lyhennetä vaikka hoitajat tuo ilmi ettei ole tarvetta, jäätävät määrät käyntejä, kokoajan (ymmärrettävästi työn kuormittavuuden takia) sairaslomia eikä niitä saada läheskään aina paikattua, työpäivät venyvät lähes päivittäin eikä ylitöistä makseta, työsopimukset ovat lähes aina 0-sopimuksia ja mikäli naama ei jostain syystä miellytä, saatetaan lopettaa vuorojen tarjoaminen, vaikka tarve on suuri.
Pitäisiköhän niiden kuukausittaisten virkistyspäivien ja kulissien kiillottelun sijaan keskittyä siihen, että työntekijöillä olisi sellaiset työolot, missä jokainen kykenisi työtehtävänsä hoitamaan?- Anonyymi00007
Lisäksi ne kielitaidottomat hoitajat. Ja palkataan kokoajan lisää vaikka vanhoille työntekijöille ei ole tunteja?
- Anonyymi00008
Onpa tosiaan ylistys puheita firman sivuilla. Todellisuus eri. Mikään viesti ei kulje. Pelottavaa oli olla koko paikassa töissä. Kukaan ei ottanut vastuuta. Oli asiakas, joka ei ollut saanut insuliinia kolmeen päivään! Asiakas, jonka lääkkeet varastettu. Miten kauan näin voi jatkua??
- Anonyymi00009
Olen huhtasuon entinen työntekijä. joka päivä tuli ilmi virheitä. Kun sanoin niistä eteenpäin, ei reagointia. Ottiko tämä mesimarjasi liian ison palan? rahaa varmaan saa omistajat mutta laatu on erittäin huonoa. Ja ajatella että nämä asiakkaat maksaa tästä?
- Anonyymi00010
Miten ei avi reagoi jos näin paljon ilmoituksia??
- Anonyymi00011
Siellä monet hoitajat valittaa.. Kun on palaveri kukaan ei puhu mitään? Tätä on hoitajien työkulttuuri.
- Anonyymi00016
Ei kannata astua tähän puljuun. Asioita ei hoideta kunnolla eikä välitetä. Oman kokemukseni mukaan työntekijät aivan hirvittäviä varsinkin uusille tai vähän ”erilaisille” työntekijöille (kuten minulle), ketkä eivät heitä miellytä. Pitäisi olla tietynlainen ihminen. Todella kaksnaamasta väkeä ja haukutaan selän takana, kun mainostuksessa kaikki on ihanaa ja niin ihanan hyvä työilmapiiri. Aivan täyttä paskaa. Tämä on vain minun kokemukseni.
- Anonyymi00017
Esihenkilöt myös. Voit hoitaa työsi erinomaisesti, mutta jos naamasi ei miellytä, niin lopetetaan yks kaks vuorojen tarjoaminen. Myös vakavia virheitä sattuu jatkuvasti mm. lääkehoitoon liittyen ja näitä ei oteta tosissaan. Työntekijät todella töykeitä asiakkaille. Ei yhtään katsota millaisia työntekijöitä palkataan. Ihan pimeetä porukkaa koko paikka täynnä! En ikinä haluaisi että tämä mesimarja hoitaisi itseäni tai läheisiäni!! Näitä virkistyspäiviä pidetään vaa validaation ja some kontentin takia, mutta työntekijöille ei edes työvaatteita saada hankittua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 65958
- 69712
- 133646
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37625- 69586
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️33582- 43559
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve43551Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m112515Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19490Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k172474Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18451Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto62386- 52369
- 42368
- 17362
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)29354Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline96343YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene22338Kuhmolaiset valittaa kaikesta
Ootte te kyllä yksiä sanonko mitä... Kaikesta uudesta ja kaupunkia kehittävästå löytyy aina muutama vinkuja kun ei mene9338