Maahanmuuttajissa tulevaisuutemme

Hyrynsalmen väestönlisäys, netto +24 henkilöä on pelkästään maahanmuuton ansiota. Näin kerrotaan mediassa.
Tämähän tarkoittaa ilman muuta, että meidän tulee edelleen panostaa maahanmuuttajien vastaanottamiseen kotipitäjäämme.
191273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

- Juu Ja kaikki SosiaaliHuollon/KELA -Elättejä - ?

- Kuka on -MAKSAJA- Jos kaikki Mamut elää vain -Elättin-?

- ME - Suomalaiset - TYÖTÄ - TEKEVÄT - - Ollaan - MAKSU -MIEHIÄ - !

1Äänestä

Ei johdu yksistään maahanmuutosta. Kannattaa lukea uutiset tarkemmin, jos ymmärtää lukemansa.

Äänestä

Hyrynsalmen väkiluku on laskenut

Äänestä

No missä ne 24 mamua luuraa oikein? Ei näy katukuvassa. Piilotteleeko spr heitä jossain kylätalon kellarissa vai jollakin hylätyllä autiotilalla?

Äänestä
  • Varmaan tapanikylän /kypärävaaran kouluilla piilossa??

    Äänestä

Muutaman viikon ovat tulijat sumppilassakin, kohta muuttavat jonnekkin etelän kaupunkeihin, ja taas tulee uudet vieraat.

Äänestä

Hyrylläkin oli aikoinaan kerrostalo täynnä turvapaikanhakijoita mutta spr tyri homman ja pois muuttivat kaikki.

Äänestä

Ei ole kovin montaa nettoveronmaksajaa kymmenennen polven paikallisissakaan. Että ihan turha lässyttää, etelän elätit.

Äänestä
  • Elä ihramaha isottele

    Äänestä

Saatanan rapamahajuopot läskit!

Äänestä
  • Elähän nyt. Kunnon ryllykkämaha on hyrynsalmelainen unelma. Antaa dynaamisen ja nuorekkaan vaikutelman. Ja kertoo varallisuudesta. Onhan se myös seksikäs.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Elähän nyt. Kunnon ryllykkämaha on hyrynsalmelainen unelma. Antaa dynaamisen ja nuorekkaan vaikutelman. Ja kertoo varallisuudesta. Onhan se myös seksikäs.

    Kaunis katsella, mutta kallis kasvattaa...

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kaunis katsella, mutta kallis kasvattaa...

    🧐🧐🧐😅😅😅😅😜

    Äänestä

Maitoa se miehen tiellä pitää

Äänestä

Joo tehdään hyrynsalmelle kainuun kaikille mamuille ja rässihousuille reservaatti ja aidat ympäri.

Äänestä

Heimolaiset oli paikallisessa marketissa täydentämässä varastojaan.
Hulda tunki pakastekanaa hameensa alle.
-Älä Hulda kanaa ota, ota kalakkuna se on paljon isompi, neuvoi Valde
Hulda teki ohjeen mukaan.
Kassajonossa kalakkuna luiskahti Huldan hameen alta ja kolahti lattialle
-Heihei kuka heitti meidän Huldaa jäätyneellä kalakkunalla, huusi Kyösti

Äänestä
  • Loppuu kulunut vitsi

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Loppuu kulunut vitsi

    Kana ja hattu kalkkunan ja hameentilalla toimi paremmin vitsiddä

    Äänestä

Tarvitaan mutta ei vastikkeettomia tukia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyrynsalmen väestönlisäys, netto +24 henkilöä on pelkästään maahanmuuton ansiota. Näin kerrotaan mediassa.
Tämähän tarkoittaa ilman muuta, että meidän tulee edelleen panostaa maahanmuuttajien vastaanottamiseen kotipitäjäämme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu