Onnea voitosta Johanna Matintalo. Kyllä muuten Niskaskerttua sylettää tänään, jäi ym ym . sijoille ruikuttamaan, heh.
Onnea Matintalo
9
336
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eiköhän sieltä joku selitys taas tule vaikka muutenkin kilpailee veljensä tavoin aika harvoin. Omasta mielestään pitää aina olla paras suomalainen ja muut kiilaa eikä anna tilaa jne jne
- Anonyymi00004
Vähän jäi selittelyn maku johannasta kun prinsessalle ei kelpaa sijotukset 10 jälkeen! Jos se ny kerran sattu arvokisojen kynnyksel voittaa mc osakisan ja ku muuten ne sijotukset on siel 10- 20 nii olis ny hiihtäny sisul loppuu eikä tekoitkuu väääntäny kisan jälkee! Jos kerra pärmäkii siel rämpi nii ei kai vaa viittiny! Eli luovutti!!!!!
- Anonyymi00005
Eli jossu on suurin kitisijä ja primadonna!
- Anonyymi00006
Seli, seli sanon minä. Just joo, ku ei viittiny loppuu hiihtää!
- Anonyymi00007
Ei ku joo onnea vaan taas matintalolle ties monennestako keskeytyksestä tai munaamisesta! Sama meno jstkuu! Jippi kai jee!
- Anonyymi00008
Se on hyvä pitää taukoa kisoista kun tuet on saatu! Pitihän se arvata et taas jossu ja niskasen sisarukset!
- Anonyymi00009
Loppukausi menee selkää valitellessa, kunhan vaan pääsee taas jenkkeihin mukaan kivalle ostosreissulle! Noin isokokonen roikale ja aina marisee!
- Anonyymi00010UUSI
inarin sm-hiihdot 2026 nyt nähtiin LIVENÄ missä kunnossa suomalaiset hiihtäjät ovat kun heidät viedään haastaviin maastoihin . rankat nousut tekivät tehtävänsä yli 95 prosenttia hiihtäjistä miehistä ja naisista uupuivat matkan varrella .missä syy ? treenaataan liian helpoilla radoilla ! viekää koko hiihto porukka kyseisiin maastoihin ja juuri niitä nousuja harjoitellen ! turha heitä on jonnekkin italiaan viedä harjoituskauden aikana se menee vain meilaamiseen ja auringon ottoon näin on näreeet !
- Anonyymi00011UUSI
Miro ja Remi olivat vetäneet liki 200 km Lappooniaa alle verkkoineen eivätkä olleet moksiskaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks745851Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.954216Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää983644- 1193023
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri742586Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1612249Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1122092Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu471888En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131555Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11468