Suosituksia auton huolto/korjaus liikkeistä Hyrynsalmella. Ja jolla olisi ns. asevelihinnat ilman valohoitoa. Ja asiakkaan tuomilla osilla.
Korjaamopalvelut
Anonyymi-ap
382403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Kai yritys jonkinlaisen korvauksen tarvii pärjätäkseen? Ei taida ilman edestä kukaan yrittäjä tehdä työtä...
Asiakkaan tuomilla varaosilla toimii suomussalmen sakaralla autokorjaamo viitostien varressa. Vie sinne.
Kun tuo omat varaosat niin korjauksella on takavalo takuu.
Jos ite saa jostain halvemmalla täysin samat osat, mitä se korjaamokin siihen romuun työntää, niin miten se vaikuttaa takuuseen?
Ite kun tekee ni hyvä tulee. Valoja ei raski pitää päällä ni on hyvä
Pitäisikö aseveljen vielä maksaa sinulle kilometrirahat ja juottaa kahvit ja syöttää totella pitkä viineri, kun viet sen romusi sinne niiden ihan vääränlaisten Temu-osien kanssa korjattavaksi?
Joo kiinalaisia on snunkin varaosat vaikka kävisit ne helsingin stocmanilta ostamassa. Montako varaosa tehdasta on suomessa, ei ainuttakaan. Ei ainakaan hyrynsalmella.
Sus siunakkoon onko hyrynsalmella autokorjaamo. Ei olis tuotakaan ihmettä uskonu, jos ei olisi itse lukenut.
Nytkö heräsit.
Ei ole Hyrynsalmella autokorjaamoa.
Vaan puuha paja.
merkkikorjaamoa ei mutta autokorjaamoja löytyy
Minä vien autoni ämmän pojille poverille ei tartte arpoa mikä vika ja tulee varmasti kuntoon stsemmiä poverin pojille.
Eihän uusia nykyautoja saa edes korjata muualla kuin merkkikorjaamolla ja sellaista ei hyrynsalmella ole. Vanhojen romujen rassaajia nyt löytyy joka kylältä. Yleensäkin miksi korjauttaa autoa jos siihen tulee joku vika? Ostaa uuden.
Ja toisaalta eihän ne nykyiset sähkövatkaimet olekaan autoja vaan sitä samaa sukua kuin potkulaudatkin. Sähköhimmelin ja potkulaudan ostajalla on sama syndrooma ja jossain tapauksessa saattaapi mennä myöskin peräti sukukeskeiseksikin.
Onko sielläkin käpykylässä teslan merkkikorjaamo?
mihin sitä täällä tarvitaan
Tesla on homojen auto, että ei sitä aina tiijä.
Teslan oikea merkkikorjaamo on Kuusakoski.
tee ite
Ämmänsaarelaiselle autokorjaamolle tuli aikoinaan mies, joka halusi lainata momenttiavainta.
-Ota vaan, lupasi korjaamon omistaja
Mies lainasi avaimen, palautti sen ja kyseli sitten lainan hintaa
-Viiskymmentä markkaa, vastasi pajayrittäjä
-Viisikymmentä...eih saatana, sehän on älytön hinta, ulisi asiakas
-Joo, siihen olisi kuulunut mekaanikko mukaan, mutta et hoksannut kysyä, vastasi yrittäjä
(Ihan oikein tuollaiselle asiakkaalle)
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis... 🤣
Mutta tuhmasta päästä nauttii, koko vartalo
Monelle tätä ketjua kommentoineelle hyrynsalmelaiselle miehelle tuntuu olevan hirveän tärkeää, että osaa itse vaihtaa alapallonivelen kasari-corollaan. Tuolla taidolla ei nykymaailmassa ole merkitystä, ellet ole autonasentaja. Aivan muunlaiset taidot olisivat paljon tärkeämpiä. Ei ihme, että ovat tänne hyrylle jääneet, ressukat.
Minä en osaa autoja rassata, renkaita vaihtelen. Osaan kyllä kaikkea muuta ja asunu koko ikäni
Kehaseha vielä lisää, se kyllä onnistuu.
Väkiparran korjaamolla on autoa laitettu toistakymmentä vuotta ja ei moitteen sanaa.
Varmaan iso vika, kun noin pitkään on korjaus kestänyt 🤔
Ps:97:6 Tiedä muuta.
AD jatkaa auton matkaa...ilman omistajaa romikselle...
Molemmilla paikkakunnan korjaamoilla on asiantuntemusta ja ammattitaitoa.
Korjataanko missään moottorikelkkoja??
Ei kannata korjata, sillä kelekkareitit ovat totella huonossa kunnossa!!!
Suomussalmella.
Käkikello on rikki kuka korjaa?
Tarvitsisi olla sopivan kokoinen nosturi käkikellon korjaukseen auton nosturista se saattaa vaikka pudota.
Hei.Kateeliset panettelee.Vapaa mahdollisuus ,jokaisella laittaa yritys pystyyn.Käyttäisitte haukkujat aikanne siihen.
Liikoo koiria höyryllä
Varokeehan voip mennä öljynlaskupultista kierteet vaikkei öljyä ees o vaihettu. Et tämmöstä tällä kertaa.