Miksei Suomi24 korjaa laitteitaan?

Kirjoitettu viesti kyllä lähtee, mutta on hidas ja ilmoittaa lähettäjälle: "Jokin meni pieleen, yritä kohta uudelleen".

Tätä ei pidä uskoa.

Kun poistuu sivulta ja palaa takaisin, huomaa viestin tulleen kirjatuksi.

Nää temppuilevat laitteet luovat mielikuvaa, ettei S24 ehkä ole turvallinen foorumi kirjoittaa. Jos noin on, mikseivät viranomaiset varoita?
9195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tätä tapahtuu turhan usein, lähes päivittäin.

1Äänestä

Tällainen vaarantaa kirjoittajien turvallisuuden.

Äänestä

Tämä palsta on väärä paikka "valittaa".

Äänestä

Nokialta loistava tulos muttei kelvannut sijoittajille kuuden prossan laskussa
harkitsen ostoa??? vähän lisää vaikka on jo liikaa (ahneus) mutta

en vielä koska amerikkalaiset ovat nukkumassa ja kun ne heräävät ne voivat
trumpkiimassa lyödä sen oikein nuijalla alas??? no tiedä häntä

mutta melkein voisi uskaltaa vähän lisätä nyt??? täytyy katsoa nyt

Äänestä
  • Sekoilet, pysy aiheessa.

    Äänestä

Nojoo

Onhan niitä häiriöitä. Mutta noin yleisimminkin nettijutuissa, ei vain suolessa. Vika voi tietenkin olla suolessakin, mutta matkassa on paljon muitakin tekijöitä.

Voin olla väärässäkin, oletan, fyysisesti suolen serverit sijaitsee ties missä amerikoissa, eli data voi kierrellä ties mitä reittejä. Jokatapauksessa jo pelkästään loppukäyttäjän operaattorin yhteyksissä voi olla hidasteluja. Jos data liikkuu tökkien, se liikkuu tökkien.

Sinällään suolen softat voi olla hyvin vanhaakin perua, luulis pahimmat bugit saatu korjattua jo ajat sitten. Ehkä kapasiteetti vähissä. Sitä en kylläkään nykyisillä käyttäjämäärillä usko. Mutta aina myös ulkopuolisen toimijan mahdollisuus, jokin reipas palvelunestohyökkäys kyyhkyttää kyllä minkä palvelun tahansa.

Laita palautetta ylläpitoon. Met täällä palstoilla ei voida asioille yhtään mitään.

=DW=

Äänestä

Miksi mun viestit menee aina sutjakan nopeasti. Ei koskaan mitään häiriöitä. Käytän tablettia ja linjat ovat nopeat.
Taidatte asua katvealueella. Ei johdu suomi 24: stä!

Äänestä

Tietokoneeni turvaohjelma ilmoitti noin viikko sitten, kun esti munulta pääsyn Suomo 24 sivuille,
että 138 päivää siyyen, kun laitteet jumittivat, oli samalla palvelimella ollut hakkerointia ja tietomurtoja.

Ei päästänyt sivuille kuin sitten kahden päivän kuluttua.

Minulle siitä ei haittaa ollut, mutta joutuko joku käyttäjä kloonatuksi.
On varma tietoturva.
Haitallisille sivuille ei päästä!

Äänestä

Jos viestissä esiintyy joitakin sanoja kuten n....... , i........ , puhumattakaan hlbt -juttuihin viittaavia sanoja niin robo putsaa viestin automaattisesti pois. Parempi käyttää kiertoilmaisuja.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kirjoitettu viesti kyllä lähtee, mutta on hidas ja ilmoittaa lähettäjälle: "Jokin meni pieleen, yritä kohta uudelleen".

Tätä ei pidä uskoa.

Kun poistuu sivulta ja palaa takaisin, huomaa viestin tulleen kirjatuksi.

Nää temppuilevat laitteet luovat mielikuvaa, ettei S24 ehkä ole turvallinen foorumi kirjoittaa. Jos noin on, mikseivät viranomaiset varoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu