https://i.ibb.co/C3pjdHwD/vw.jpg
Virheetön, käyttö jatkuu +10v tai kaemmin. Viimeisen 10 vuoden huolto ja korjauskulut, 300 eur huoltoihin = joka vuosi 30€ huolto + 2kpl etupyörän laakereita 60€, 1kpl uusi akku 75€, 20€ muutama pusla, 2 litraa castrollin voimansiirtoöljyä 18€ litra kärkkäisen verkkokaupasta.
Moottori ja vaihteisto toimii kuin uutena, itseasiassa vaihteisto toimii paremmin kuin uutena vaikka sille ei tehty mitään vielä.
Mitkä mahtaa olla sähkö+polttomoottorisen, automaattien, akkuautojen kulut esim näillä käyttövuosilla ja km vaikka omista/omistaja kykenisi itse pitämään asiat kunnossa. Sehän riippuu ostettavien asioiden hinnasta ja kuinka paljon vikaantuu osakokonaisuuksia jotka maksaa. Ja onko tehty korjaaminen sellaiseksi että vaatii jotakin muuta kuin osia.
Pienet kulut ja laadukas auto.
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001
naapuri vaihtoi enijakkii uuden akun-25000e taas pelittää pari vuotta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1695788
- 114298
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513695Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1033035Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792688Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62188- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121438Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621254Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4111229