Näkyy caverion hakevan hitsaustaitoisia putkiasentajia äänekoskelle ja vihtavuoreen. Siitä vain hakemaan voi olla hyvä paikka nöyrälle ja kuuliaiselle lampaalle.
Caverion työpaikkana
11
269
Vastaukset
- Anonyymi00001
9h tvtvi tvuvtt7ny
- Anonyymi00003
Katkera koskettoman purkaus,kertoo liikutuksesta.
- Anonyymi00002
Nöyrälle ja kuuliaiselle työntekijälle yleensä löytyy töitä.Se taas on eri asia jos menee isännäksi toisen taloon niin kasvattaa vain Äänekosken työttömyyslukuja.
- Anonyymi00005
Hyviä töitä,varma maksaja,nuorten pitää suhtautua rengin osaan nöyrästi,ei oo vara sanoa vnhemmallekaan asentajalle:mikäs sinä oot minua komentaan,se vanhempi linkki ta.n päin.harmi kun ei kouluteta enää.töitä ois nyt ja tulevaisuudessa.ja jos yksi firma ei kiinnosta,toinen jo ottaa.n.m evp.
- Anonyymi00006
Avoin osallistava ja yhteen hiileen puhaltava tiimi joka tukee sinua matkallasi tulevaisuuden huippuammattilaiseksi. Melkoinen ero totuuteen
- Anonyymi00007
On mulla liki 20 firmasta kokemuksia hyviä/huonoja..kaikki eivät tule toimeen kaikkien kanssa.tiettyjä henkilöitä karttoi firmat ja jätkät.
- Anonyymi00008UUSI
Laitoit mainoksen, mutta et palkkoja. Ei taida siis olla hyvä työpaikka. Hyvä ja rehellinen työnantaja kertoo ennen sopimuksen tekemistä, että mitä työntekijä voi työmaaltaan odottaa.. sitten on näitä..
- Anonyymi00009UUSI
Palkka,no tottakai se maksetaan.
- Anonyymi00010UUSI
Samanlainen harrastelijakerho kuin muutkin. Mitään eivät saa aikaiseksi, työturvallisuus huipussaan. Kypärät päässä istutaan palaverissakin.
- Anonyymi00011UUSI
Toisessa mainitussa paikassa tollo kunnossapitopäällikkönä. Saatte arvata kummassa.
- Anonyymi00012UUSI
Orjapalkalla teemmme turhaa työtä. Ihme ettei tehtaat ole ottaneet kunnossapitoa itselleen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20813648
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122118Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?371221Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941166- 1141095
- 221060
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30842Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80668Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80663- 63643