lapseni saa

lauantaina nimekseen Essi Juulia!Siis mitä olette mieltä nimestä?

Rehellisesti!!
4502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kiva. Olen itsekin ajatellut Essiä jos saan joskus lapsia. Juulia kans ihana (suvussakin on yksi.)

Äänestä

kaunis ja ihana nimi:)Onnea!!

Äänestä

Itse olen Essi-nimeä kantanut jo pian 25 vuotta ja eipä ole kaduttanut, että mammani sen nimen minulle kekkasi. Toinen nimi alkaa myös E:llä. Essi-nimeen sopii monenlaiset nimet toiseksi nimeksi.

Äänestä

Essi nimestä en ole pitänyt koskaan!! Mutta Juulia nimi on minusta hyvin nätti nimi! (Itse pidän enemmän kirjoitusmuodosta Julia.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hydyx kirjoitti:

lauantaina nimekseen Essi Juulia!Siis mitä olette mieltä nimestä?

Rehellisesti!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu