Albena!!

Millanen paikka nuorille? Millaiset linja-auto yhteydet on Albenan ja Varnan välillä? Onko yöllä turvallista kulkea kyseistä väliä vai kulkeeko bussit edes ylipäätänsä sillon?
Millaisia ostosmahdollisuuksia Albenassa on?
2520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Busseja Varnaan lähtee n. puolen tunnin välein linja-autoasemalta. Hinta muistaakseni aikuiselta 3 levaa. Albenassa myydään pääasiassa turistikrääsää. Hinnat Varnassa huomattavasti edullisemmat. Varnaakin vielä hieman edullisemmat hinnat on Dobrichissa jonne Albenasta n. tunnin ajomatka. Matka tännekin taittuu bussilla tai vaihtoehtoisesti taksilla.

Äänestä

siis halpaa on linkkari maksu on 1e eli siis noin 2lefaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salzu kirjoitti:

Millanen paikka nuorille? Millaiset linja-auto yhteydet on Albenan ja Varnan välillä? Onko yöllä turvallista kulkea kyseistä väliä vai kulkeeko bussit edes ylipäätänsä sillon?
Millaisia ostosmahdollisuuksia Albenassa on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu