minkä pituisena tukkansa haluaa pitää. Mitä se kellekään kuuluu ?
Se on sitten ihan jokaisen oma asia
19
272
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niimpä, oma asia se on,ei tarvii tulla esittelemään ukkonsakkaan lettiä.
- Anonyymi00002
Lötäis vain kampaajan joka OSAA leikata sisitin kauniin helppohoitosen naamaan sopivan mallisen ,
nykyään kampaajat leikkaa mielellään vain harakan pesää muistuutavan pörrö tukan tahalaan koska eivät osaa siistiä naamaan sopivaa tukan mallia ,
pitäisi matkustaa espanjaan sielää osataan leikatu naiselle tukkaki persoonallisen siisti kaunis helppohoitoinen , onko kokemusta etelä euroopan kampaamoista,- Anonyymi00003
Ettäkö etelään meinaat lähteä tukkasi leikkauttamaan :)
- Anonyymi00004
Kyllä hyviä kampaajia on, kun ei mene nuorille, ne osaa vain nuorten malleja.
Oma kampaajani on siinä 55-60 ikäinen ja osaa hyvin.- Anonyymi00005
Samaa mieltä tiedä erään ijäkkäämmän kampaajan
hän osaa laittaa todella tukan kuntoon, ihan permanettia myäten jos sattuu haluamaan pehmennyksenki tukkaansa,
mutta kaikki EI osaa, - Anonyymi00008
Nuorten mallit? Mitä ne on?
tai
Vanhan mallit? Mitä ne on?
- Anonyymi00006
Tukka tai ei.
- Anonyymi00007
Vaimoni on, harkintansa mukaan, häätänyt minut parturiin.
- Anonyymi00009
Olen sina ohaillut Elisabet Rehnin lyhyttä hyvin leikattua tukkaa. On tuuhean näköinen mutta siisti ja pukeva.
- Anonyymi00011
Minulla on sellainen, mutta lyhyempi ja harvempi tukka :)
- Anonyymi00010
Kerrankin aloitus, joka on sanasta sanaan täyttä totta.
- Anonyymi00012
Ovat mm esittäneet Jeesuksenkin pitkätukkana olevan huijattavissa kun eivät koskaan tavanneet Golgatalla. Demokratialaiset ei koskaan uskalla, rohkene olla rehellisiä edes siinä. Valitettavasti.
- Anonyymi00013
Mulla on lyhyt polkka.
Tuo kaukaa nostettu aloitus kertoo, että aloittajan mielestä pitkä tukka vanhalla naisella on karmee ja mauton.
Täällä on sitte yksi ihminen joka näyttää karmeelta ja mauttomalta. (aloittajan mielestä)
Juuri tänään lapsenlapsenlapseni haki harjan ja oli niin kiva harjata isomummun hiuksia.
Eivät nähneet niissä mitään karmeeta.
Pojantyttäreni sanoo, että ihan kateeksi käy, kun sulla mummu on noin pitkä tukka.
Tukkani ylettyy vyötärölle. Arjessa teen ponihännän, jonka kietaisen rullalle päähän ja kiinnitän nipsalla.
Yks näkee yhtä ja toinen toista.- Anonyymi00014
Nyt sait vedet silmiini. Muistan, kuinka itse letitin äidinäidinäidin eli isomummon hiukset. Se oli harras hetki. Ensin harjasin ja sitten yksi pitkä letti yöksi. Päivisin letti kierrettiin nutturalle pinneillä kiinni.
En minä näe mitään ikärajaa hiusten pituudelle.
Hyvin hoidetut hiukset ovat kauniit. Tähän ikään jokainen on varmaan löytänyt itselleen mieluisan ja sopivimman pituuden ja mallin.
Minulla on niin ohut hiuslaatu, että lyhyt polkka on paras. Anonyymi00014 kirjoitti:
Nyt sait vedet silmiini. Muistan, kuinka itse letitin äidinäidinäidin eli isomummon hiukset. Se oli harras hetki. Ensin harjasin ja sitten yksi pitkä letti yöksi. Päivisin letti kierrettiin nutturalle pinneillä kiinni.
En minä näe mitään ikärajaa hiusten pituudelle.
Hyvin hoidetut hiukset ovat kauniit. Tähän ikään jokainen on varmaan löytänyt itselleen mieluisan ja sopivimman pituuden ja mallin.
Minulla on niin ohut hiuslaatu, että lyhyt polkka on paras.Itsekin sain muiston hiuksista.
Olin 16 vuotias. Olin vierailulla ensirakkauteni kodissa.
Äitinsä istui tuolilla ja availi hiuksiaan.
Ne ulottuivat siitä noin
ainakin puoli merran lattiaa pitkin.
Katsoin ihmeissäni, voiko tuo olla totta. olivat harmaat ja totta se oli.
Se näky on jäänyt mieleeni.
En aio hiuksiani leikata, jos joudun jonnekin hoitokotiin, enkä pysty niitä enää itse hoitamaan, sitten voi olla, että ne pitää leikata.- Anonyymi00015
Eliaana kirjoitti:
Itsekin sain muiston hiuksista.
Olin 16 vuotias. Olin vierailulla ensirakkauteni kodissa.
Äitinsä istui tuolilla ja availi hiuksiaan.
Ne ulottuivat siitä noin
ainakin puoli merran lattiaa pitkin.
Katsoin ihmeissäni, voiko tuo olla totta. olivat harmaat ja totta se oli.
Se näky on jäänyt mieleeni.
En aio hiuksiani leikata, jos joudun jonnekin hoitokotiin, enkä pysty niitä enää itse hoitamaan, sitten voi olla, että ne pitää leikata.Sehän on jo sinun "tavaramerkki". Kuuluu persoonaasi.
Anonyymi00015 kirjoitti:
Sehän on jo sinun "tavaramerkki". Kuuluu persoonaasi.
Tavallaan, olen aina ollut pitkätukkainen.
Joskus tosin miettinyt, että jospa lyhyeksi laitan, ei vaan tunnu itseltä.
- Anonyymi00018
Onhan mullakin huisjuttu: kauan sitten naapurikaupungin yössä jossain ravintelissa tuttu kaveri tuli sanomaan, että ihan turha mennä piiloon, vaikkei muuta näy, niin hiukset näkyvät.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233